W dniach 28-29 grudnia w Danii rozegrano zawody Nytårsstævne na welodromie w Ballerup oraz Grand Prix Odense. Rywalizowali w nich Damian Sławek i Kacper Majewski.

W środę 28 grudnia na torze w Ballerup odbyły się zawody Nytårsstævne, zwieńczone 100-kilometrowym madisonem. W charakterystycznym wyścigu najlepsi byli Holendrzy – Dylan van Baarle i Yoeri Havik, którzy nadrobili okrążenie nad resztą stawki. Drugą pozycję zajęli byli mistrzowie świata – Roger Kluge i Theo Reinhardt – zdobywając 23 punkty na lotnych finiszach. O dwa mniej zgromadzili Duńczycy – Michael Morkov i Lasse Norman Leth (wcześniej Lasse Norman Hansen), co dało im trzecią pozycję. Polski duet Kacper Majewski / Damian Sławek, zdobywając 1 punkt, zajęli 14. miejsce.

Madison kobiet padł łupem Michele Andres (Szwajcaria) i Amalie Dideriksen (Dania), które uplasowały się przed Matilde Vitillo i Silvią Zanardi (Włochy) oraz duetem Lana Crestanello / Valentina Basilico (Włochy).

Drugiego dnia, w Grand Prix Odense, na który składał się madison, wyścig punktowy, najszybsze okrążenie i drużynowy wyścig eliminacyjny, triumfowali reprezentanci gospodarzy – Lasse Norman Leth oraz Tobias Aagaard. Duńczycy łącznie zdobyli 57 punktów i o 8 oczek wyprzedzili Vincenta Hoppezaka i Maikela Zijlaarda (Holandia). Podium uzupełniła para Rasmus Bogh Wallin / Tobias Kongsted (Dania). Polacy, Kacper Majewski i Damian Sławek, zajęli piętnaste miejsce.

W rywalizacji kobiet włosko-duńska para, utworzona przez Amalie Winther Olsen i Francescę Selvę. Na drugiej pozycji uplasowały się Matilde Vitillo i Silvia Zanardi, a na najniższym stopniu podium stanęły Michelle Andres (Szwajcaria) i Nora Tveit (Norwegia).