fot. Zesdaagse Gent

Za nami półmetek rywalizacji w jubileuszowej, 80. edycji Zesdaagse Gent, rozgrywanej na welodromie Kuipke w belgijskiej Gandawie. Trzeciego dnia, zmaganiach elity mężczyzn na prowadzeniu umocnili się aktualni mistrzowie olimpijscy i świata w madisonie – Lasse Norman Hansen i Michael Mørkøv.

Duńczycy jeżdżący w tęczowych trykotach po drugim dniu rywalizacji w Zesdaagse Gent objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej sześciodniówki. Na swoim koncie mieli oni 147 punktów – o 15 więcej od drugich Kenny’ego De Ketele i Robbe’ego Ghysa, którzy jako jedyni nie tracili do liderów żadnego okrążenia.

Jak w przypadku poprzednich dni, rywalizację otworzyły wyścigi punktowe, w których zwyciężali Yoeri Havik (w parze z Janem-Willemem van Schipem) i Jasperem De Buystem (w parze z Rogerem Kluge). Następnie odbył się wyścig eliminacyjny, w którym najlepsi byli Kenny De Ketele i Robbe Ghys. Po tej konkurencji cztery pary zrównały się liczbą okrążeń – prowadzili Lasse Norman Hansen i Michael Mørkøv (166 punktów), a za nimi plasowali się Kenny De Ketele / Robbe Ghys (158 punktów), Iljo Keisse / Mark Cavendish (111 punktów) i Roger Kluge / Jasper De Buyst (108 punktów).

Następnie rozegrano między innymi wyścigi za dernami, gdzie triumfowali Kenny De Ketele i Iljo Keisse, „supersprint”, który padł łupem Tuura Densa (w parze z Marciem Hesterem), scratch, w którym najlepszy okazał się Maikel Zijlaard (w parze z Royem Pietersem) oraz wyścigi na czas – na 166 metrów (długość okrążenia toru Kuipke) i pół kilometra. W obu konkurencjach zwyciężyli liderzy zmagań – Lasse Norman Hansen i Michael Mørkøv.

Wczorajszego wieczora rozegrano też dwa madisony – w pierwszym triumfowali Roger Kluge i Jasper De Buyst, natomiast w drugim, wieńczącym kolejny dzień rywalizacji na welodromie w Gandawie, Jules Hesters i Otto Vergaerde.

Po trzech dniach zmagań w Zesdaagse Gent, na czele klasyfikacji generalnej znajduje się duet Lasse Norman Hansen / Michael Mørkøv (212 punktów). Bez straty okrążenia pozostają dwie pary – Roger Kluge / Jasper De Buyst (156 punktów) i Mark Cavendish / Iljo Keisse (145 punktów).

W rywalizacji młodzieżowców wciąż prowadzi duet Gianluca Pollefliet / Noah Vandenbranden.

Wyniki

Poprzedni artykułZesdaagse Gent 2021: Michael Mørkøv i Lasse Norman Hansen przejmują prowadzenie
Następny artykułZesdaagse Gent 2021: Kenny De Ketele i Robbe Ghys triumfują w Memoriale Patricka Sercu
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.