fot. Zesdaagse Gent

Czwarty dzień sześciodniówki w Gandawie za nami. Liderami klasyfikacji generalnej pozostają Michael Mørkøv i Lasse Norman Hansen, ale zbliżyli się do nich Kenny De Ketele i Robbe Ghys, którzy zwyciężyli w drugim Memoriale Patricka Sercu. Po raz pierwszy w Zesdaagse Gent, na welodromie zobaczyliśmy kobiety. Rywalizowały one w wyścigu punktowym, w którym triumfowała Lotte Kopecky.

Zmagania klasycznie rozpoczęły się od wyścigów punktowych, w których najlepiej spisali się Kenny De Ketele (w parze z Robbe’em Ghysem) i Tuur Dens (w parze z Marciem Hesterem). Wyścig eliminacyjny padł łupem Jonasa Rickaerta i Silvana Dilliera, w „supersprincie” triumfował Yoeri Havik (w parze z Janem-Willemem van Schipem), natomiast w scratchu najlepszy był Roy Pieters (w parze z Maikelem Zijlaardem).

W wyścigach za dernami zwyciężali Mark Cavendish (w parze z Iljo Keisse) i Jasper De Buyst (w parze z Rogerem Kluge), a w zmaganiach „na czas” najlepsi byli liderzy sześciodniówki w Gandawie – Michael Mørkøv / Lasse Norman Hansen (najszybsze okrążenie) i Marc Hester / Tuur Dens (500 metrów).

Najważniejszym wydarzeniem dnia była druga odsłona Memorial Patrick Sercu, rozegrana w formie godzinnego madisona. Triumfowali w nim Belgowie – Kenny De Ketele i Robbe Ghys, którzy pokonali Michaela Mørkøva i Lasse Normana Hansena, a także Rogera Kluge i Jaspera De Buysta. Między innymi dzięki zwycięstwie w tej konkurencji, duet De Ketele / Ghys zbliżył się do Duńczyków w klasyfikacji generalnej Zesdaagse Gent. Belgowie uzbierali jak na razie 252 punktów – o 11 mniej niż mistrzowie świata i złoci medaliści igrzysk olimpijskich w madisonie. Trzecie miejsce zajmują Roger Kluge i Jasper De Buyst, z dorobkiem 204 oczek. Pozostałe pary tracą do liderów co najmniej jedno okrążenie.

Wczoraj rozegrano też wyścig punktowy kobiet, w którym z dorobkiem 68 punktów triumfowała aktualna mistrzyni świata – Lotte Kopecky. Kolejne pozycje zajęły Shari Bossuyt (44 punkty) i Marit Raaijmakers (32 punkty). W rywalizacji kolarzy młodzieżowych dalej prowadzą Gianluca Pollefliet i Noah Vandenbranden, którzy nad drugim duetem – Yanne Dorenbos / Noël Luijten – mają 60 punktów przewagi.

Dodatkowo wczoraj wieczorem pożegnano Michela Vaartena – byłego mistrza świata w keirinie i srebrnego medalistę igrzysk olimpijskich w 500-metrowej jeździe na czas. Po zakończeniu zawodniczej kariery pełnił między innymi role trenera i dernisty.

fot. Zesdaagse Gent

Wyniki

Poprzedni artykułZesdaagse Gent 2021: Michael Mørkøv i Lasse Norman Hansen utrzymują prowadzenie
Następny artykułZesdaagse Gent 2021: Lasse Norman Hansen i Michael Mørkøv wciąż prowadzą, Lotte Kopecky zwycięża w omnium
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.