fot. Zesdaagse Gent 2021

Roger Kluge i Jasper De Buyst byli najlepsi podczas pierwszego dnia zmagań w 80. edycji sześciodniówki w Gandawie, rozgrywanej na welodromie Kuipke.

Po dwóch latach do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej powróciła sześciodniówka w Gandawie. Wczoraj wieczorem rozpoczęły się zmagania w rywalizacji mężczyzn elity i do lat 23.

Po pierwszym dniu rywalizacji wśród kolarzy elity mężczyzn, na na czele klasyfikacji generalnej plasuje się duet Jasper De Buyst / Roger Kluge. Zawodnicy walczyli wczoraj o punkty między innymi w takich wyścigach, jak wyścig za dernami, wyścig eliminacyjny, punktowy, 500-metrowa jazda na czas, najszybsze okrążenie toru czy dwukrotnie w madisonie.

W wyścigach punktowych, które rozpoczęły wtorkowe zmagania, triumfowali Kenny De Ketele (w parze z Robbe’em Ghysem) i Jules Hesters (w parze z Otto Vergaerde). De Ketele, dla którego jest to ostatnia sześciodniówka w Gandawie w karierze, triumfował też w wyścigu za dernami. W drugiej grupie najlepszy okazał się natomiast Iljo Keisse (w parze z Markiem Cavendishem).

W pojedynczych konkurencjach zwycięstwa odnosili też Matias Malmberg (w parze z Morganem Kneiskym; scratch), Yoeri Havik / Jan-Willem van Schip (wyścig eliminacyjny) i Marc Hester / Dens Tuur (najszybsze okrążenie).

500 metrów najszybciej pokonali Duńczycy, Michael Morkov i Lasse Norman Hansen, którzy zwyciężyli też w pierwszym madisonie. W drugim wyścigu amerykańskim zajęli jednak dopiero siódmą lokatę, przez co w „generalce” plasują się aktualnie na trzeciej pozycji (–1 okrążenie; 65 punktów). Miejsca przed nimi zajmują pary Kenny De Ketele / Robbe Ghys (–1 okrążenie; 78 punktów) oraz prowadzący Roger Kluge i Jasper De Buyst, którzy na swoim koncie mają 41 oczek. Niemiecko-belgijska para zawdzięcza to równej jeździe w każdej z konkurencji.

Jeśli chodzi o dalsze pozycje – jedno okrążenie do liderów tracą, poza wspomnianymi parami, jedynie następujące duety: Mark Cavendish / Iljo Keisse (57 punktów), Jules Hesters / Otto Vergaerde (39) oraz Jonas Rickaert / Silvan Dillier (29).

W zmaganiach młodzieżowców prowadzą Gianluca Pollefliet i Noah Vandenbranden.

Wyniki

Poprzedni artykułZesdaagse Gent 2021: Już dziś start rywalizacji!
Następny artykułZesdaagse Gent 2021: Michael Mørkøv i Lasse Norman Hansen przejmują prowadzenie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.