fot. Arena Pruszków

Cztery reprezentantki Polski wystartowały w Grand Prix Mińska. Polki sięgnęły po trzy zwycięstwa.

Po dłuższej przerwie do torowych zawodów wróciła Katarzyna Pawłowska. Reprezentantka Polski w Mińsku okazała się najlepsza w scratchu. Pawłowska wyprzedziła Słowaczkę Alzbetę Bacikową i Portugalkę Marię Martins. Nikol Płosaj zajęła 7. miejsce, Karolina Karasiewicz była 10. a Łucja Pietrzak 23.

Pietrzak triumfowała w wyścigu punktowym z dorobkiem 16 punktów. Taki sam wynik uzyskała także Gulnaz Badykowa. Polka okazała się lepsza od Rosjanki na ostatnim finiszu. Nikol Płosaj ponownie była 7., Karolina Karasiewicz zajęła 9. pozycję, a Katarzyna Pawłowska była 17.

Polki w składzie: Karasiewicz, Pawłowska, Pietrzak i Płosaj wygrały w wyścigu drużynowym, uzyskując czas 4:29,819. Drugie były Białorusinki, trzecie Ukrainki, a czwarte Rosjanki. Nikol Płosaj stanęła także na podium w omnium, zajmując 3. pozycję za Marią Martins i Hanną Tserakh. Karolina Karasiewicz była 4. ze stratą 2 punktów do Płosaj.

W madisonie Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj zajęły 3. miejsce w madisonie ze stratą 4 punktów do rosyjskich duetów Tamara Dronowa/Daria Malkowa i Diana Klimowa/Mariia Averina. Pełne wyniki zawodów znajdują się na stronie UCI.

Poprzedni artykułKolarze torowi w Grupie Sportowej ORLEN
Następny artykułMedale Polek w Bahnen-Tournee
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.