fot. DBC-Cykelbanen

Słynny 100-kilometrowy madison rozgrywany w okolicach Nowego Roku w Ballerup Super Arena został odwołany. Powodem takiej decyzji są nowe obostrzenia duńskich władz, mające na celu zmniejszenie liczby zakażeń koronawirusem.

Kolejna torowa impreza została odwołana – tym razem trafiło na Nytårsstævne, słynny 100-kilometrowy madison, który miał zostać rozegrany 28 grudnia na welodromie Ballerup Super Arena. Ze względu na nowe obostrzenia, imprezy nie uda się jednak zorganizować.

– To oczywiście bardzo frustrujące. Musimy jednak podążać za instrukcjami władz – przy tak dużych współczynnikach zachorowań, jakie mamy obecnie w Danii, nie ma sensu organizować tej imprezy – powiedział cytowany w oficjalnym komunikacie Bjarne Kratholm, prezes DBC-Cykelbanen, klubu organizującego 100-kilometrowy madison.

W 100-kilometrowych zmaganiach miało wystartować wielu uznanych kolarzy, między innymi: Michael Morkov, Elia Viviani, Cees Bol, Casper Pedersen czy Iljo Keisse.

Klub DBC-Cykelbanen ma nadzieję, że już w styczniu będzie mógł wrócić do treningów i organizowania kolejnych torowych imprez.

Ostatnia edycja 100-kilometrowego madisonu odbyła się w 2019 roku. Zwyciężyli wtedy Niki Terpstra i Iljo Keisse.

Poprzedni artykułTrack Cycling Challenge Grenchen 2021: Sajnok, Prokopyszyn i Rajkowski na podium
Następny artykułHarrie Lavreysen Holenderskim Kolarzem Roku
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.