Zakończyły się dwudniowe zmagania w Track Cycling Challenge, rozgrywanym w Grenchen. W sobotę na podium stanęło trzech Polaków – Szymon Sajnok, Filip Prokopyszyn i Patryk Rajkowski.

Konkurencje średniodystansowe

Rywalizację w średnim dystansie mężczyzn w sobotę rozpoczął wyścig punktowy. Szóstce zawodników udało się nadrobić okrążenie – wśród nich był Szymon Sajnok, który oprócz 20 punktów za zdublowanie stawki, zdobył 19 oczek w finiszach. Lepszy od Polaka był tylko Oliver Wood, który uzbierał 43 punkty. Podium uzupełnił Simon Vitzthum (34 pkt.). Pozostali Biało-Czerwoni – Damian Sławek i Szymon Krawczyk – zajęli 19. i 21. miejsce.

W wyścigu eliminacyjnym Szymon Sajnok ponownie zajął drugą pozycję – pierwszy znów był reprezentant Wielkiej Brytanii, jednak tym razem pokonał go Ethan Vernon. Na trzecim miejscu ponownie uplasował się Simon Vitzthum. Szymon Krawczyk zajął 10., Filip Prokopyszyn – 11., a Damian Sławek – 13. miejsce. Scratch padł łupem Ethana Vernona, który w końcówce był szybszy od swojego rodaka, Olivera Wooda. Trzecią pozycję zajął Filip Prokopyszyn, a piąty był Daniel Staniszewski.

Wieczorem rozegrano madison, w którym wystartowały trzy „polskie” pary – Szymon Sajnok / Daniel Staniszewski, Filip Prokopyszyn / Szymon Krawczyk i Damian Sławek / Justin Weder. Najlepiej poszło pierwszemu duetowi, który uzbierał 17 punktów i zajął piąte miejsce. Kolejne pary uplasowały się kolejno na 13. i 14. miejscu. W madisonie zwyciężyli Szwajcarzy – Robin Froidevaux i Tristan Marguet (44. pkt.), dla którego był to ostatni start w karierze.

Drugie miejsce zajęli Ethan Vernon i Oliver Wood, a na trzeciej pozycji uplasowali się Valere Thiebaud i Simon Vitzthum. Obydwie pary zdobyły po 37 punktów, ale na ostatnim sprincie wyżej finiszowali Brytyjczycy.

Drugiego dnia zmagań kobiety rywalizowały w omnium. Ponownie najlepsza okazała się Neah Evans, która na przestrzeni czterech konkurencji uz bierała 129 punktów. Dalsze pozycje zajęły Emily Kay (112 punktów) i Lily Williams (110 pkt.).

Wyniki wyścigu punktowego mężczyzn

Wyniki wyścigu eliminacyjnego mężczyzn

Wyniki scratchu mężczyzn

Wyniki madisona mężczyzn

Wyniki omnium kobiet

Konkurencje sprinterskie

Keirin mężczyzn triumfował Sebastien Vigier, przed Aleksandrem Dubchenko i Patrykiem Rajkowskim. Czwarte miejsce zajął Rafał Sarnecki. Daniel Rochna i Konrad Burawski pożegnali się z Track Cycling Challenge w repasażach po pierwszej rundzie.

W sprincie kobiet triumfowała Miriam Vece, która w finale pokonała Marie Divine Taky Kouame. Podium uzupełniła Brytyjka Lauren Bell. Paulina Petri i Urszula Łoś zakończyły zmagania na ćwierćfinałach, natomiast Nikola Sibiak i Marlena Karwacka odpadły w 1/8 finału.