fot. SWpix / UCI Track Champions League

Harrie Lavreysen zwyciężył w plebiscycie na Najlepszego Holenderskiego Kolarza Roku 2021. On, a także jego koledzy z drużny sprinterskiej oraz trener – Hugo Haak – zdobyli nagrody dla Sportowej Drużyny Roku oraz Trenera Roku.

Za holenderskimi sprinterami fenomenalny rok – najlepiej może wspominać go Harrie Lavreysen, który zdecydowanie wyróżnia się spośród kolarzy z Niderlandów. Sprinterowi udało się w tym roku zdobyć dwa złote medale igrzysk olimpijskich, w sprincie indywidualnym i drużynowym, oraz brąz w keirinie. Dodatkowo kolejny raz zdominował mistrzostwa świata, zdobywając aż trzy tęczowe koszulki. Zwyciężał też w mistrzostwach Europy w Grenchen – w sprincie drużynowym i indywidualnym.

Na koniec tego niesamowitego roku odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nowego cyklu Międzynarodowej Unii Kolarskiej, UCI Torowej Ligi Mistrzów.

Holender, wraz ze swoimi kolegami ze sprinterskiej drużyny – Jeffrey’em Hooglandem, Royem van den Bergiem i Matthijsem Buchlim – został też wyróżniony na gali NOS. Zawodnikom przyznano nagrodę dla Najlepszej Drużyny Roku, natomiast w plebiscycie na Trenera Roku zwyciężył szkoleniowiec Holendrów – Hugo Haak. Poza wspomnianymi osiągnięciami Lavreysena i drużyny sprinterskiej, do swojego trenerskiego dorobku może dopisać jeszcze srebrny medal igrzysk olimpijskich Jeffreya Hooglanda w sprincie, brąz i srebro mistrzostw Europy (keirin i sprint) oraz dwa drugie miejsca (keirin i sprint) i jedno pierwsze (jazda na czas) w światowym czempionacie w Roubaix.

Poprzedni artykuł100-kilometrowy madison odwołany
Następny artykułSix Day Berlin 2022: Impreza przełożona
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.