fot. UCI

Lev Gonov (Sankt Petersburg) nie przestaje zachwycać. Młody Rosjanin został wczoraj mistrzem kraju w indywidualnym wyścigu na dochodzenie z bardzo dobrym czasem 4:08,492.

Dla Gonova jest to kolejny rekord kraju osiągnięty w trwających aktualnie mistrzostwach Rosji. Lev Gonov był częścią czteroosobowej ekipy, która w sobotę przejechała 4 kilometry z czasem 3:47,315, co było piątym najlepszym wynikiem w historii tej konkurencji.

20-latek z Sankt Petersburga o niemal pięć sekund wyprzedził drugiego Gleba Syritsę. Lev Gonov będzie jednym z głównych faworytów do podium w mistrzostwach Europy w Płowdiwie, które rozpoczną się 11 listopada. W ubiegłorocznym czempionacie w indywidualnym wyścigu na dochodzenie mężczyzn zwyciężył Corentin Ermenault (Francja) z czasem 4:14,358. Rekordzistą świata jest Włoch Filippo Ganna, który w mistrzostwach świata w Berlinie uzyskał wynik 4:01,934.

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Niemcy rezygnują z udziału
Następny artykułPłowdiw 2020: Wstępny skład reprezentacji Polski. Mateusz Rudyk nie wystartuje
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.