Od dzisiaj, tj. od 12 marca, pozostało równo pięćset dni do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio, podczas których interesujące i zacięte zmagania będą prowadzić między innymi kolarze torowi.

Pół tysiąca dni rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Tokio poznaliśmy oficjalne piktogramy poszczególnych dyscyplin. Ten identyfikujący kolarstwo torowe wygląda następująco:

W mediach społecznościowych odnotowali to niektórzy kolarze, którzy planują tam wystartować. Zrobił to między innymi Elia Viviani, który będzie bronił tytułu mistrza olimpijskiego w konkurencji omnium.

Przypomnijmy, że półtora tygodnia temu zakończyły się mistrzostwa świata w Pruszkowie – impreza ważna w kontekście olimpijskich kwalifikacji i sprawdzenia się w gronie najlepszych. Ze znakomitej strony zaprezentowali się Holendrzy i Australijczycy, zaś nieco zawiedzeni są Brytyjczycy. Polacy również nie do końca zaprezentowali się tak, jak zakładali oraz jak chcieli tego trenerzy.

Tak czy siak wszystkie reprezentacje mają od dzisiaj pięćset dni na trenowanie, przygotowania sprzętu i naprawianie błędów.

Poprzedni artykułUrszula Łoś: „Cieszę się, że znalazłam się w Hongkongu”
Następny artykułKraksy przyczyną samobójstwa popełnionego przez Kelly Catlin?
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.