fot. Piotr Łabaziewicz

Od jutra kolarze i kolarki torowe będą rywalizować w sześciodniówce w Fiorenzuoli (UCI CL1). Na starcie zobaczymy liczną reprezentację Polski.

W zmaganiach mężczyzn wystartuje sześciu Polaków – Wojciech Pszczolarski, Szymon Sajnok, Bartosz Rudyk, Filip Prokopyszyn, Daniel Staniszewski i Damian Sławek.

Groźni mogą być też Włosi – Elia Viviani, Simone Consonni, Liam Bertazzo czy Michele Scartezzini. Oprócz tego na starcie stanie aktualny mistrz świata w omnium – Benjamin Thomas. W sześciodniówce będą brali też udział między innymi Theo Reinhardt (Niemcy) i Christos Volikakis (Grecja).

W rywalizacji kobiet będzie brało udział siedem zawodniczek z Reprezentacji Polski: Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj i Nikola Wielowska. W licznym składzie wystartuje oczywiście reprezentacja Włoch, w barwach któej pojadą między innymi Rachele Barbieri, Elisa Balsamo, Letizia Paternoster, Martina Fidanza i Maria Giulia Confalonieri. Warto zwrócić też uwagę na Francuzki – Marie Le Net i Clarę Copponi – i Białorusinki, Tatsianę Sharakovą i Hannę Tserakh.

Transmisję z włoskich zawodów będzie można śledzić TUTAJ  oraz na facebookowym profilu zmagań codziennie (od środy do poniedziałku) od godziny 20:45.

Pełną listę zgłoszeń można znaleźć TUTAJ.

Program zawodów

Poprzedni artykułPolski Związek Kolarski uzyskał zgodę na sprzedaż toru w Pruszkowie
Następny artykuł6 Giorni delle Rose 2021: Siostry Daria i Wiktoria Pikulik trzecie w madisonie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.