fot. Polski Związek Kolarski / Szymon Gruchalski

Ze względu na złe warunki atmosferyczne w Fiorenzuoli, sobotnie konkurencje rozegrano w niedzielę rano. Dobrze zaprezentowali się w nich Polacy i Polki – Szymon Sajnok zajął drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym, Filip Prokopyszyn był trzeci w madisonie, a Daria Pikulik prowadzi w klasyfikacji generalnej omnium przed wyścigiem punktowym.

Pierwszą finałowym wyścigiem rozegranym dziś we Włoszech był wyścig eliminacyjny mężczyzn. Zakwalifikowało się do niego czterech Polaków – Bartosz Rudyk, Daniel Staniszewski, Filip Prokopyszyn i Szymon Sajnok. Najlepiej poszło ostatniemu z nich. Szymon Sajnok uplasował się na drugiej pozycji, ulegając jedynie Benjaminowi Thomas (Francja). Trzecie miejsce zajął jego rodak – Donavan Grondin (Francja). W czołówce znalazł się też Daniel Staniszewski, który ukończył rywalizację na piątej pozycji. Bartosz Rudyk uplasował się na 13. lokacie, a Filip Prokopyszyn trzy miejsca dalej.

Wyniki wyścigu eliminacyjnego mężczyzn

Podobnie jak kobiety (przez pierwsze 3 dni 6 Giorni delle Rose), mężczyźni rywalizowali w madisonie. Trzecią pozycję, z dorobkiem 16 punktów, zajęła para Filip Prokopyszyn / Arne Birkemose (Dania). Pokonały ich jedynie duety Vlas Shichkin / Ilia Shchegolkov (Rosja; 25) oraz Thery Schir / Tristan Marguet (Szwajcaria; 23). Miejsce w czołowej dziesiątce zajęła też para Daniel Staniszewski / Szymon Sajnok (8 punktów, 6. pozycja). Na 11. miejscu uplasowali się Wojciech Pszczolarski i Bartosz Rudyk (5 punktów).

Wyniki madisona mężczyzn

W sesji porannej rozegrano też pierwsze trzy konkurencje omnium kobiet – scratch, wyścig tempowy i wyścig eliminacyjny. W pierwszej z nich najszybsza była Elisa Balsamo (Włochy). Kolejne cztery pozycje zajęły Polki – Daria Pikulik, Nikola Wielowska, Nikol Płosaj i Łucja Pietrzak. Na ósmym miejscu uplasowała się Wiktoria Pikulik. W wyścigu tempowym Polki odgrywały główne role. Pierwsze dwie pozycje wywalczyły Daria Pikulik i Nikol Płosaj. Czwarta była Wiktoria Pikulik, a szóste miejsce zajęła Karolina Karasiewicz. Zwyciężczyni scratchu, Elisa Balsamo, uplasowała się na siódmej pozycji.

W wyścigu eliminacyjnym najlepsza była Balsamo, a drugie miejsce zajęła Daria Pikulik. Na początku drugiej dziesiątki, na jedenastej pozycji, uplasowała się Nikol Płosaj.

Po trzech konkurencjach omnium prowadzi Daria Pikulik (116), przed Elisą Balsamo (112) i Nikol Płosaj (92).

Klasyfikacja generalna omnium kobiet po trzech konkurencjach

Program sesji wieczornej można znaleźć TUTAJ.

Poprzedni artykuł6 Giorni delle Rose 2021: Nikola Wielowska trzecia w scratchu
Następny artykuł6 Giorni delle Rose 2021: Daria Pikulik druga w omnium, Bartosz Rudyk i Wojciech Pszczolarski z najszybszym czasem okrążenia
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.