Trzeciego dnia 6 Giorni delle Rose zakończyła się rywalizacja kobiet w madisonie. Dodatkowo odbył się wyścig punktowy mężczyzn i scratch kobiet U23, w którym trzecia była Nikola Wielowska.

W scratchu kobiet do lat 23. bardzo dobre, trzecie miejsce zajęła Nikola Wielowska. Przed Polką uplasowały się jedynie Clara Copponi (Francja) oraz triumfatorka, Letizia Paternoster (Włochy), które na swoim koncie mają już medale mistrzostw świata elity.

Wyniki scratchu kobiet U23

Dziś rozegrano też finałowe konkurencje 6 Giorni delle Rose kobiet. Pierwszą z nich była rywalizacja o najszybszy czas przejazdu jednego okrążenia welodromu w Fiorenzuoli. Ponownie najszybsze były Francuzki Victorie Bertau / Marion Borras (22,985 s). Dalsze miejsca zajęły Elisa Balsamo / Letizia Paternoster (23,645 s) i Marie Le Net / Clara Copponi (Francja; 23,664 s). Siostry Daria i Wiktoria Pikulik uplasowały się na piątym miejscu (24,021 s), a para Nikol Płosaj / Łucja Pietrzak zajęła siódmą pozycję (24,386 s).

Po tej konkurencji duet Pikulik/Pikulik spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki okrążenia ze startu lotnego kobiet

O końcowym wyglądzie klasyfikacji generalnej 6 Giorni delle Rose zadecydował madison. Punkty zdobyte w tym wyścigu (podobnie jak w wyścigu punktowym w omnium) były dodawane do dotychczasowego dorobku, zdobytego przez zawodniczki. Prowadzenie w 6 Giorni delle Rose utrzymały Marie Le Net i Clara Copponi (82). Drugie miejsce zajęły ich rodaczki – Victorie Bertau i Marion Borras (79), a na trzeciej pozycji uplasowały się Vittoria Guazzini i Rachele Barbieri (Włochy; 63).

Polskie pary zajęły czwarte (Pikulik/Pikulik; 47) i dziewiąte miejsce (Pietrzak/Płosaj; 5).

Klasyfikacja generalna 6 Giorni delle Rose kobiet

Mężczyźni rywalizowali wczoraj w wyścigu punktowym. Do finału zmagań zakwalifikowało się trzech Biało-Czerwonych – Filip Prokopyszyn, Daniel Staniszewski i Szymon Sajnok. Najlepiej zaprezentował się ostatni z nich – Szymon Sajnok uzbierał 12 punktów i zajął szóste miejsce. Zwyciężył Thery Schir (Szwajcaria; 22), przed Liamem Bertazzo (Włochy; 19) i Vlasem Shichkinem (Rosja; 18).

Wyniki wyścigu punktowego mężczyzn

Informacje na temat programu zawodów, listy startowej i transmisji można znaleźć TUTAJ.

Poprzedni artykuł6 Giorni delle Rose 2021: Daria Pikulik druga w wyścigu eliminacyjnym i w madisonie w parze z Wiktorią Pikulik
Następny artykuł6 Giorni delle Rose 2021: Szymon Sajnok drugi w wyścigu eliminacyjnym, Filip Prokopyszyn trzeci w madisonie