fot. Movistar Team

Brytyjczyk, którego znamy z występów na szosie 12 grudnia w Manchesterze spróbuje pobić rekord świata w jeździe godzinnej należący do Victora Campenaertsa.

Alex Dowsett, który ściga się w ekipie Israel Start-Up Nation zakończył swój sezon szosowy prawie trzy tygodnie temu w Giro d’Italia. W La Corsa Rosa Brytyjczyk triumfował na jednym z etapów, co było jego pierwszym zwycięstwem od ponad roku. Dziś na stronie internetowej UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) opublikowano informację, że kolarz Israel Start-Up Nation będzie chciał w grudniu pobić rekord Victora Campenaertsa w jeździe godzinnej z Aguascalientes, który wynosi 55,089km.

Dowsett był już rekordzistą świata w tej konkurencji. W maju 2015 roku w Manchesterze ustanowił wynik 52,937km. Rekord ten dzierżył ledwie przez 36 dni, bowiem wtedy o pona 1,5 kilometra pobił go jego rodak – Bradley Wiggins.

Kiedy pobiłem rekord w 2015 roku, jechałem na tyle dobrze, by go pobić, ale wiedziałem, że mam w baku więcej, co było frustrujące biorąc pod uwagę pracę włożoną przez wszystkich. Zauważyłem szansę na kolejną próbę w tym roku i oczywiście chcę go pobić i zobaczyć, na co mnie stać. To wydarzenie, które kocham i czuję się zaszczycony, że mogę spróbować ponownie. Jeśli chodzi o trudność, to wiem, że poprzeczka została zawieszona przez Victora Campenaertsa bardzo wysoko. Będzie bardzo ciężko go pobić, ale myślę, że jestem w stanie – mówił Dowsett cytowany przez UCI.

Brytyjczyk przygotowuje się do próby bicia rekordu między innymi w tunelu aerodynamicznym.
https://twitter.com/UCI_Track/status/1326163407259770882?s=19

Poprzedni artykułPłowdiw 2020: Na kogo zwrócić uwagę?
Następny artykułChloe Dygert przechodzi do Canyon SRAM Racing
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.