fot. UCI

Chloe Dygert w przyszłym sezonie dołączy do szosowej ekipy najwyższej dywizji – Canyon SRAM Racing.

Chloe Dygert to zdecydowanie najlepsza zawodniczka na świecie w wyścigu na dochodzenie. Mimo młodego wieku, 23-letnia Amerykanka na swoim koncie ma aż siedem mistrzostw świata w tej konkurencji – cztery indywidualnie i trzy drużynowo. Co ciekawe, w przeciągu całej kariery Dygert zdobywała mistrzowskie tytuły w każdej konkurencji, w której startowała. Nie udało jej się to jednak na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie Amerykanki w składzie: Chloe Dygert, Jennifer Valente, Sarah Hammer i Kelly Catlin uległy Brytyjkom – Katie Archibald, Laura Trott, Elinor Barker i Joanna Rowsell. Na tegorocznych mistrzostwach świata w Berlinie Dygert dwukrotnie pobiła swój rekord świata.

Choć Dygert odnosiła sukcesy również na szosie – była mistrzynią świata w indywidualnej jeździe na czas – to ścigała się w ekipie Sho – Air TWENTY20, która nie wyjeżdżała poza Amerykę Północną i Południową. W tym sezonie z powodu upadku, Chloe Dygert nie obroniła tytułu na szosie i aktualnie przechodzi rehabilitację. Dziś poinformowano, że od przyszłego roku Amerykanka będzie zawodniczką Canyon SRAM Racing (WorldTeam). Dygert podpisała z tą ekipą czteroletni kontrakt. W tym czasie będzie łączyła ściganie na torze z szosą. Na razie Amerykanka skupia się na powrocie do zdrowia i walce o medale w Tokio, gdzie najprawdopodobniej zobaczymy ją na starcie drużynowego wyścigu na dochodzenie i indywidualnej jazdy na czas na szosie.

Mój cel na 2021 rok jest jasny – igrzyska olimpijskie w Tokio. Do tego czasu chcę wyzdrowieć i być gotowa na walkę o złoto w indywidualnej jeździe na czas i w indywidualnym wyścigu na dochodzenie. Nie ścigałam się jeszcze na szosie w Europie, ponieważ zanim mogłam do tego przejść, miałam kilka celów do osiągnięcia. Dalej będę pracowała z moją trenerką, Kristin Armstrong. Zawsze wyznaczamy cele i po ich osiągnięciu jedziemy dalej. Utrzymamy to podejście w przyszłym roku. Nie możemy się doczekać wsparcia ze strony Canyon SRAM i ich partnerów – mówiła Chloe Dygert w komunikacie prasowym Canyon SRAM Racing.

Poprzedni artykułAlex Dowsett spróbuje pobić rekord świata w jeździe godzinnej
Następny artykułJules Hesters i Yoeri Havik w BEAT Cycling Club, Jan-Willem van Schip przedłuża kontrakt
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.