Po dniu przerwy, Biało-Czerwoni wrócili na medalową ścieżkę – czwartego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym srebrny krążek w sprincie juniorów zdobył Marcin Marciniak.

Sprint juniorów i orliczek

Wczoraj zakończono rywalizację w sprincie juniorów i orliczek. Do finału zmagań mężczyzn awansował Marcin Marciniak, gdzie zmierzył się z Włochem, Mattią Predomo. Reprezentant Azzurrich okazał się lepszy w dwóch biegach. Podium uzupełnił Danny-Luca Werner (Niemcy). Rywalizacja orliczek zakończyła się zwycięstwem Alessy-Catriony Proepster (Niemcy), która w finałowych biegach pokonała Julie Michaux (Francja). Na najniższym stopniu podium również stanęła Francuzka, Taky Marie Divine Kouame.

Wyniki juniorów

Wyniki orliczek

Wyścigi punktowe orlików i orliczek

Zawodnicy i zawodniczki U23 rywalizowały wczoraj w wyścigach punktowych. W zmaganiach mężczyzn triumfował Austriak Maximilian Schmidbauer, który uzyskał (64 punkty). Zaledwie jeden mniej zdobył Diogo Narcisio (Portugalia), natomiast podium uzupełnił Gregory Pouvreault (Francja). Kacper Majewski, będący jednym z kolarzy, którzy nadrobili dwa okrążenia nad resztą stawki, zajął szóste miejsce (45 punktów). Wśród orliczek triumfowała Silvia Zanardi (Włochy; 63 punkty), pokonując Daniek Hengeveld (Holandia; 57) i Kristina Nenadovic (Francja; 38). Reprezentantka Polski – Wiktoria Milda – uplasowała się na dziesiątej pozycji (2 punkty).

Wyniki orlików

Omnium juniorów i juniorek

Juniorki i juniorzy rywalizowali wczoraj w omnium. Zmagania juniorek zdominowała Włoszka, Federica Venturelli, która na przestrzeni czterech konkurencji uzbierała 147 punktów. Srebrny medal, dzięki zdobyciu 113 oczek, na podium założyła Doriane Kaufmann (Francja), a trzecie miejsce zajęła Grace Lister (107 punktów). Maja Tracka uplasowała się na ósmej pozycji (89 punktów). Rywalizacja juniorów padła łupem Elmara Amby (Holandia; 116 punktów). Podium uzupełnili Noah Hobbs (Wielka Brytania; 107 punktów) i Daniil Yakovlev (Ukraina; 102 punkty), natomiast Dominik Ratajczak z dorobkiem 97 oczek uplasował się na siódmym miejscu.

Wyniki juniorek

Sprint orlików

Wczoraj rozegrano też kwalifikacje i pierwsze rundy sprintu orlików. Do półfinałów awansowali reprezentanci Niemiec – Anton Hoehne i Willy Leonhard Weinrich, a także Tijmen van Loon (Holandia) i Oscar Caron (Francja). Polacy – Konrad Burawski i Mateusz Sztrauch – zakończyli rywalizację na 1/8 finału.

Wyniki

Jazda na czas juniorek

Złoto w 500-metrowym wyścigu juniorek zdobyła Clara Schneider (Niemcy), która przejechała dwa okrążenia welodromu w czasie 34,918 s. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Julie Nicolaes (Belgia; 35,177 s) i Lara-Sophie Jaeger (Niemcy; 36,127 s). W zmaganiach wzięły udział Natalia Głowacka (37,288 s) i Natalia Kaczmarczyk (37,948 s), które zajęły odpowiednio ósme i dziesiąte miejsce.