Wczoraj zakończyły się mistrzostwa świata masters w kolarstwie torowym, rozgrywane na welodromie w Los Angeles. Mistrzynią świata w indywidualnym wyścigu na dochodzenie została Anna Rząsowska.

Na liście startowej mistrzostw świata masters, które odbyły się w Los Angeles, dominowali zawodnicy i zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. Znalazła się na niej jedna Polka – Anna Rząsowska – i dwóch Polaków, Krystian Stankiewicz i Krzysztof Wolski. Już pierwszego dnia mistrzostw, Anna Rząsowska sięgnęła po zwycięstwo w indywidualnym wyścigu na dochodzenie wśród kobiet 40-44, przejeżdżając 2 kilometry w czasie 2:29,473.

Podium uzupełniły zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych – Brittany O’Neal (2:41,561) i Kaitlyn Mittan (2:43,597).

Polka wystartowała też w scratchu OPEN, w którym uplasowała się na czternastej pozycji, zdobywając brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.

Jeżeli chodzi o mężczyzn, z brązowym medalem w wyścigu drużynowym na dochodzenie (mężczyźni 45-54) z Los Angeles wyjedzie Krystian Stankiewicz, który w zespole z Luisem Che, Wilsonem Blasem i Melem Echualem pokonał 4 kilometry w czasie 4:53,702, co dało trzecie miejsce. Polak stanął też na starcie wyścigu na kreskę – zajął w nim 9. pozycję – a także wyścigu punktowego, który ukończył na 11. pozycji.

W wyścigu punktowym, w kategorii mężczyźni 35-44, wystartował też Krzysztof Wolski. Polak uplasował się w nim na dziewiątym miejscu.

Wyniki: wyścig na dochodzenie kobiet 40-44, scratch kobiet 40-44, drużynowy wyścig na dochodzenie mężczyzn 45-54, scratch mężczyzn 45-54, wyścig punktowy mężczyzn 35-44, wyścig punktowy mężczyzn 45-54.

Poprzedni artykułPuchar Narodów 2023: Pierwsza runda odbędzie się w Indonezji
Następny artykułRekord godzinny: Co warto wiedzieć przed próbą Filippo Ganny?