fot. UCI/SWpix

Międzynarodowa Unia Kolarska uzupełniła kalendarz przyszłorocznego cyklu Pucharu Narodów. Jego pierwsza runda odbędzie się w stolicy Indonezji – Dżakarcie.

Już w ubiegłym tygodniu UCI zaprezentowała część kalendarza przyszłorocznego cyklu Pucharu Narodów. Podobnie jak w poprzednich edycjach, będzie składał się on z trzech odsłon, a każda z nich zostanie zorganizowana na innym kontynencie. Dotychczas było wiadomo, gdzie odbędzie się druga i trzecia runda – odpowiednio w Kairze (Egipt; 14-17.03) i Milton (Kanada; 20-23.04).

Dziś Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, że pierwsza runda przyszłorocznego Pucharu Narodów odbędzie się w końcówce lutego w Dżakarcie – stolicy Indonezji. Dodatkowo, dodano, że wszystkie trzy odsłony Pucharu Narodów będą brane pod uwagę w rankingu olimpijskim, a zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w nich w takich konkurencjach, jak: sprint indywidualny i drużynowy, keirin, madison, omnium oraz drużynowy wyścig na dochodzenie – tak samo, jak w igrzyskach olimpijskich.

Kalendarz Pucharu Narodów 2023:

23-26 lutego – Dżakarta (Indonezja)
14-17 marca – Kair (Egipt)
20-23 kwietnia – Milton (Kanada)

Poprzedni artykułPoznaliśmy kalendarz Pucharu Narodów 2023 i organizatorów mistrzostw świata
Następny artykułAnna Rząsowska mistrzynią świata masters w wyścigu na dochodzenie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.