fot. UEC

Od piątku do niedzieli kolarze i kolarki będą rywalizowali w zawodach Belgian Track Meeting pierwszej klasy UCI. Na starcie nie zabraknie wielkich gwiazd, w tym Polaków i Polek.

Kolarze i kolarki różnych kategorii wiekowych zgromadzą się w najbliższy weekend na welodromie w Gandawie, gdzie odbywać będą się zawody Belgian Track Meeting. Zawodnicy i zawodniczki powalczą zarówno w konkurencjach sprinterskich, jak i średniodystansowych.

Będą to pierwsze międzynarodowe zawody w tym sezonie, więc ich obsada będzie bardzo dobra. W zmaganiach wezmą udział chociażby Elia Viviani, Letizia Paternoster (Włochy), Jan-Willem van Schip (BEAT Cycling), Christos Volikakis (Grecja), Benjamin Thomas, Clara Copponi (Francja), Kenny De Ketele (Sport Vlaanderen Baloise), Yauheni Karaliok (Białoruś), Lotte Kopecky, Jolien D’Hoore (Belgia), Kirsten Wild, Amy Pieters (Holandia) czy Katie Archibad (Wielka Brytania).

Na liście startowej znalazło się pięciu Polaków i cztery Polki – Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Szymon Potasznik, Filip Prokopyszyn (Reprezentacja Polski), Daniel Staniszewski, Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski) oraz Szymon Sajnok (Cofidis). Start ostatniego z nich jest jednak mocno wątpliwy, ponieważ dziś rozpoczął on zmagania w szosowym wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana.

Lista startowa