fot. Belgian Cycling

Od piątku do niedzieli zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w tegorocznej edycji Belgian Track Meeting (UCI CL1), rozgrywanej na welodromie w Gandawie. Na starcie zmagań zobaczymy wiele gwiazd światowego formatu, a także liczną reprezentację Polski.

Przez najbliższe trzy dni na torze kolarskim w Gandawie odbędą się zawody Belgian Track Meeting. W trakcie imprezy rozegrane zostaną zmagania w pięciu kategoriach – elita, junior (mężczyźni/kobiety) oraz mężczyźni U23. Pierwszego dnia na torze zobaczymy kolarki i kolarzy elity, którzy powalczą w sprincie (mężczyźni i kobiety) i wyścigu eliminacyjnym (kobiety). O medale będą rywalizować też orlicy, na których czekają scratch, wyścig punktowy i madison.

W sobotę zawodnicy dokończą zmagania w sprincie mężczyzn. Elita kobiet będzie natomiast rywalizować w keirinie oraz omnium – w wieloboju powalczą też juniorzy i juniorki. Oprócz tego zostanie rozegrany wyścig eliminacyjny i madison elity mężczyzn. Finałowego dnia zmagań juniorzy, juniorki i elita kobiet będą ścigać się w madisonie – dodatkowo elita kobiet powalczy w madisonie. W międzyczasie sprinterzy elity mężczyzn będą rywalizować w keirinie, a średniodystansowcy w omnium.

Lista startowa Belgian Track Meeting po raz kolejny wygląda znakomicie. Znajdziemy na niej między innymi takie kolarki i kolarzy, jak: Gavin Hoover (USA), Sam Ligtlee, Jan-Willem van Schip, Harrie Lavreysen (Holandia), Yumi Kajihara (Japonia), Letizia Paternoster, Rachele Barbieri (Włochy), Christos Volikakis (Grecja), Emily Kay (Irlandia), Maggie Coles-Lyster (Kanada), Clara Copponi, Benjamin Thomas, Sebastien Vigier, Mathilde Gros (Francja), Lisa Klein (Niemcy) czy Dens Tuur (Belgia).

Nie zabraknie też Polaków – według wstępnych list startowych w Gandawie wystąpią: Kamil Dolak, Łukasz Juszczak, Dominik Ratajczak (juniorzy), Radosław Frątczak, Damian Papierski, Szymon Potasznik, Filip Prokopyszyn (U23), Wojciech Pszczolarski oraz Rafał Sarnecki (elita).

Program zawodów

Lista startowa

Zawody będą transmitowane na kanale „Belgian Cycling” w serwisie YouTube.

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Powstał serial dokumentalny o cyklu
Następny artykułBelgian Track Meeting 2022: Wyniki pierwszego dnia zmagań
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.