Drugiego dnia zawodnicy i zawodniczki rywalizujące w Belgian Track Meeting ścigały się w omnium, sprincie, keirinie i wyścigu eliminacyjnym. Najlepiej z Polaków spisał się Łukasz Juszczak, który w wieloboju juniorów uplasował się na czwartej pozycji.

Omnium juniorów, juniorek i elity kobiet

Walka o zwycięstwo w omnium juniorów toczyła się do ostatniego sprintu w wyścigu punktowym. Ostatecznie zwyciężył w nim Daniil Yakovlev z Reprezentacji Ukrainy, uzyskując 115 oczek. Na drugiej pozycji uplasował się Dario Igor Belletta (Włochy; 112), a trzecie miejsce zajął Jasper Schroeder (Niemcy; 106). Zmagania w omnium juniorów na czwartej pozycji zakończył reprezentant Polski, Łukasz Juszczak (96).

W torowym wieloboju rywalizowały też juniorki, spośród których najwięcej punktów – 118 – uzbierała Aurore Pernollet (Francja). Na dalszych stopniach podium również stanęły Francuzki – Clemence Chereau (110) i Doriana Kaufmann (98). Zmagania elity kobiet zakończyły się natomiast triumfem Clary Copponi (Francja), która na przestrzeni czterech konkurencji uzbierała 133 punkty. Kolejne lokaty zajęły Ngaire Barraclough (Kanada; 127) oraz była mistrzyni świata – Yumi Kajihara (Japonia; 123). Polki nie startowały.

Wyścig eliminacyjny i madison elity mężczyzn

Elita mężczyzn rywalizowała wczoraj o medale w madisonie i wyścigu eliminacyjnym. W dwójkowej konkurencji najwięcej punktów uzbierali aktualni mistrzowie Europy – Yoeri Havik i Jan-Willem van Schip, ścigający się w barwach BEAT Cycling (33). Drugie miejsce, z dorobkiem 26 oczek, przypadło Shunsuke Imamurze i Kazushige Kubokiemu z Japonii, a podium uzupełnili Robbe Ghys i Lindsay De Vylder (Sport Vlaanderen – Baloise; 19). Do finałowego madisona zakwalifikowały się dwie polskie pary – Filip Prokopyszyn-Julian Kot oraz Wojciech Pszczolarski-Radosław Lewandowski, którzy uplasowali się na 10. i 15. miejscu.

Wyścig eliminacyjny zakończył się zwycięstwem Shunsuke Imamury, który na ostatnich dwóch okrążeniach był lepszy od Philipa Heijnena (Holandia). Na najniższym stopniu podium stanął Stefano Moro (Włochy). Przez kwalifikacje do wyścigu głównego przebrnął jeden Polak – Filip Prokopyszyn – który finalnie zajął dziewiąte miejsce.

Sprint mężczyzn i keirin kobiet

W sobotę dokończono też zmagania w sprincie mężczyzn, w którym najlepszy okazał się mistrz świata i złoty medalista igrzysk olimpijskich – Harrie Lavreysen (Holandia). Holender pokonał w finale Francuza Rayana Helala. Walkę o brąz stoczyli ze sobą reprezentanci Francji – Melvin Landerneau i Sebastien Vigier. W dwóch biegach lepszy był pierwszy z nich i to właśnie on uplasował się na trzeciej pozycji.

Sprinterki rywalizowały natomiast w keirinie, w którym bezkonkurencyjna okazała się Mathilde Gros. Francuzka w finałowym biegu pokonała między innymi Laurine van Riessen (BEAT Cycling) i Nicky Degrendele (Belgia). Polki nie startowały.

Wyniki drugiego dnia Belgian Track Meeting 2022

Dziś ostatni dzień zawodów.

Poprzedni artykułBelgian Track Meeting 2022: Wyniki pierwszego dnia zmagań
Następny artykułPuchar Narodów 2022: Opublikowano listę zgłoszeń do inauguracyjnych zawodów