Zakończyły się zmagania w Belgian Track Meeting, rozgrywanym na welodromie w Gandawie. Finałowego dnia rywalizacji kolarze i kolarki rywalizowały w madisonach, keirinie, omnium oraz wyścigu punktowym.

W madisonie orlików najlepsza okazała się czeska para Milan Kadlec-Radovan Stec, która uzbierała 25 punktów. Kolejne miejsca przypadły Dario Igorowi Belletcie i Matteo Fiorinowi z Włoch (21), a także duetowi Jonas Reibsch-Jasper Schroeder (Niemcy, 18). Polska para Kamil Dolak-Dominik Ratajczak zdobyła 11 punktów, co w ostatecznym rozrachunku dało czwartą pozycję.

Wyścig punktowy elity kobiet, rozgrywany na dystansie 20 kilometrów, zakończył się zwycięstwem Japonki, Yumi Kajihary (38). Na podium stanęły też aktualna mistrzyni świata – Lotte Kopecky (Belgia; 30) i Clara Copponi (Francja; 27). Francuzka wraz ze swoją rodaczką – Marion Borras – zwyciężyła też w madisonie. Duet uzyskał 60 punktów, wyprzedzając japońską parę (Kie Furuyama-Tsukaya Uchino) o 42 oczka. Na najniższym stopniu podium stanęły Maggie Coles-Lyster i Ariane Bonhomme (Kanada; 16).

Elita mężczyzn rywalizowała natomiast w omnium i w keirinie. W wieloboju najlepszy był Shunsuke Immamura (Japonia), który w czterech konkurencjach uzbierał 170 punktów. Kolejne pozycje zajęli Jan-Willem van Schip (BEAT Cycling; 150) i William Perrett (Wielka Brytania; 145). Wojciech Pszczolarski uplasował się na 15. miejscu (38). Finałowy bieg w keirinie mężczyzn zakończył się zwycięstwem Sebastiena Vigiera (Francja), który w końcówce pokonał Sotiriosa Bretasa (Grecja) i Andreya Chugaya z Nur-Sultan Cycling Team.

Wyniki trzeciego dnia rywalizacji

Poprzedni artykułEllen van Dijk spróbuje pobić rekord świata w jeździe godzinnej
Następny artykułPuchar Narodów w Glasgow 2022: Polacy tuż za podium w sprincie drużynowym