BEAT Cycling Club wzmacnia się – kontrakty z holenderską drużyną na przyszły rok podpisali Jan-Willem van Schip, Yoeri Havik i Jules Hesters.

Jan-Willem van Schip przedłużył kontrakt z ekipą BEAT Cycling Club, z którą związany jest od początku tego sezonu. 26-letni Holender specjalizuje się w konkurencjach średniodystansowych i jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy. W 2019 roku w Pruszkowie sięgnął po złoty krążek i tęczową koszulkę w wyścigu punktowym. Jan-Willem van Schip celuje w igrzyska olimpijskie, w których najprawdopodobniej zobaczymy go w omnium i madisonie.

Partnerem Van Schipa w „wyścigu amerykańskim” jest Yoeri Havik, który od 2021 roku dołączy do BEAT Cycling Club. Holender jest wielokrotnym zwycięzcą sześciodniówek oraz medalistą mistrzostw Europy w madisonie z 2019 roku. Havik specjalizuje się też w wyścigach za dernami, w których osiąga bardzo dobre wyniki.

Jules Hesters jest obiecującym zawodnikiem. Dotychczas jego największymi sukcesami w karierze są trzy młodzieżowe mistrzostwa Europy w wyścigu eliminacyjnym. W tej samej kategorii stał też na podium w madisonie w parze z Bryanem Boussaerem. Hesters jest też byłym mistrzem Europy juniorów w scratchu. Belg z dobrej strony pokazuje się też w sześciodniówkach, które regularnie kończy w czołówce. Jego najlepszym wynikiem jest trzecie miejsce w Six Day Manchester, w którym jechał w jednej drużynie z Kennym De Ketele.

Poprzedni artykułChloe Dygert przechodzi do Canyon SRAM Racing
Następny artykułPłowdiw 2020: Pięcioosobowy skład reprezentacji Polski
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.