W czeskim Brnie odbyły się zawody Grand Prix Favorit zaliczane do drugiej kategorii. W omnium elity triumfował Elia Viviani. Damian Sławek zajął 2. miejsce.

Elia Viviani wraca na tor. Mistrz olimpijski w omnium niedawno został mistrzem Włoch oraz zapowiedział start w cyklu Six Day Series. Włoski kolarz sięgnął po zwycięstwo w omnium w Grand Prix Favorit. Najbliżej wygrania z Vivianim był Damian Sławek. Polak zajął 2. miejsce. Podium uzupełnił kolejny z Włochów, Davide Plebani. Tuż za podium uplasował się Bartosz Rudyk. Daniel Staniszewski zajął 8. miejsce, Aleksander Ziółkowski był 9., Kacper Wiszniewski 13., Wojciech Ceniuch 18., Nikodem Grzenkowicz 20., a Marcel Modliński 24.

Szymon Potasznik uplasował się na 4. miejscu w omnium juniorów. Reprezentant Polski zdobył mniej punktów od Czecha Rene Smekala, Austriaka Tima Waflera i Czecha Matyasa Janosa. W omnium elity kobiet triumfowała Franziska Brausse, a madison wygrały Lucie Hochmann i Katerina Kohoutkova. Polki nie wystartowały.