Dan Bigham, aktualnie pracujący w ekipie INEOS Grenadiers jako inżynier ds. osiągów, w przyszły piątek (19 sierpnia) podejmie próbę pobicia rekordu świata w jeździe godzinnej. W ubiegłym roku Brytyjczyk pobił rekord Wielkiej Brytanii, uzyskując wynik 54,723 kilometra.

W ubiegłym roku Dan Bigham ustanowił rekord Wielkiej Brytanii – na welodromie w Grenchen w ciągu godziny pokonał 54,723 kilometra. Od tamtego czasu Brytyjczyk przyznawał w mediach, że chciałby spróbować pobić rekord globu, należący obecnie do Victora Campenaertsa (55,089 km). Belg osiągnął ten wynik w meksykańskim Aguascalientes w 2019 roku.

Zespół INEOS Grenadiers, w którym pracuje Dan Bigham, poinformował dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Brytyjczyk podejmie próbę pobicia rekordu świata w przyszły piątek, 19 sierpnia – również na torze w szwajcarskim Grenchen.

– Przez kilka ostatnich lat rekord świata w jeździe godzinnej był dla mnie bardzo ważny, odkąd po raz pierwszy spróbowałem go pobić w 2014 roku. Jestem podekscytowany perspektywą sprawdzenia, co mogę zrobić przeciwko zegarowi, mając za sobą wsparcie zespołu. Fizycznie zrobiłem progres, odkąd stałem się częścią INEOS Grenadiers

– mówił Brytyjczyk.

Dan Bigham podkreślił wsparcie i możliwość korzystania z produktów i doświadczenia partnerów ekipy INEOS Grenadiers. Przyznał też, że wnioski wyciągnięte z pracy przy próbie pobicia rekordu w jeździe godzinnej, pomogą usprawnić szosową jazdę na czas.

– Chcemy stworzyć wzór dla przyszłych rekordów w jeździe godzinnej, ale nie ograniczamy się tylko do toru – w każdym tygodniu zespół konkuruje w czasówkach na szosie i znaleźliśmy wiele szczegółów, który pomogą nam poprawić jazdę na czas na wielu polach.  Niezależnie od tego, czy chodzi o strategie, zarządzanie termiczne czy rozwój sprzętu, wszystko jest ze sobą powiązane

– dodał.

Próba pobicia rekordu świata w jeździe godzinnej będzie transmitowana 19 sierpnia od 14.25 na kanale INEOS Grenadiers w serwisie YouTube.

Poprzedni artykułMonachium 2022: Zapowiedź drugiego dnia rywalizacji
Następny artykułMonachium 2022: Polskie sprinterki i sprinterzy powalczą o brąz
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.