fot. British Cycling

Dyrektor British Cycling ds. sportowych Stephen Park nie może doczekać się czwartej rundy Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Londynie, gdzie spodziewany jest fantastyczny jak zawsze doping brytyjskiej publiczności. 

Reprezentanci Wielkiej Brytanii zdobywali jak dotychczas medale w każdej rundzie Pucharu Świata – w Kanadzie, Francji oraz w Niemczech. Na horyzoncie malują się igrzyska olimpijskie 2020, zatem istotne jest zbieranie punktów kwalifikacyjnych – tym bardziej cykl jest ważny dla Parka i spółki, zatem publiczność powinna tłumnie dopisać.

Wsparcie dla reprezentacji Wielkiej Brytanii w domu jest wspaniały. Od kiedy objąłem to stanowisko miałem szczęście być świadkiem kilku wielkich imprez, podczas których doping dodawał skrzydeł naszym kolarzom i robił naprawdę wielką różnicę

– powiedział Stephen Park oficjalnej stronie internetowej British Cycling.

Przypomnijmy, że legendarny już londyński welodrom Lee Valley VeloPark widział już wiele imprez na najwyższym poziomie i występów Brytyjczyków, którzy napisali historię kolarstwa torowego.

W 2012 roku, podczas igrzysk olimpijskich, zdobyli oni siedem z dziesięciu dostępnych medali. Autorami tego sukcesu są m.in. Laura i Jason Kenny, którzy wystartują także w Pucharze Świata w dniach 14-16 grudnia. W 2016 roku, przed IO w Rio de Janeiro, na londyńskiej arenie odbyły się mistrzostwa świata, podczas których para Mark Cavendish/Bradley Wiggins zdobyła złoto w madisonie.

W każdym, kto to widział na pewno głęboko zapadła ekscytacja występem Bradleya i Marka. Teraz ta konkurencja wraca do programu igrzysk olimpijskich, a my będziemy mieli pary, które będą w stanie walczyć o najwyższe lokaty

– zapewnia Stephen Park.

Wciąż są dostępne bilety na londyński Puchar Świata – ich ceny na np. wieczorną sesję w piątek 14 grudnia wynoszą od 20 do 70 funtów brytyjskich za osobę.

Pełny skład reprezentacji Wielkiej Brytanii na Puchar Świata w Londynie:

Wyścigi mężczyzn

Ethan Hayter

Will Tidball

Ethan Vernon

Matt Walls

Fred Wright

Wyścigi kobiet

Katie Archibald

Elinor Barker

Meg Barker

Ellie Dickinson

Neah Evans

Laura Kenny

Wyścigi kobiet – Team Breeze

Anna Docherty

Jenny Holl

Josie Knight

Rebecca Raybould

Jess Roberts

Sprint mężczyzn

Phil Hindes

Jason Kenny

Ryan Owens

Joe Truman

Sprint mężczyzn – Team Inspired

Jack Carlin

Sprint kobiet

Lauren Bate

Katy Marchant

Poprzedni artykułTańcząc w ciemnościach – tandem dla Izy
Następny artykułDani Rowe zakończyła kolarską karierę
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.