fot. DBCs 3-dagesløb

Dziś, 11 listopada, na welodromie w Ballerup rozpocznie się 3-dniówka, która, jak sama nazwa wskazuje, potrwa do soboty.

Przed nami tegoroczna edycja duńskiej trzydniówki – DBCs 3-dagesløb 2021 – rozgrywanej na torze Ballerup Super Arena. Zawodnicy i zawodniczki w najbliższych dniach będą rywalizować między innymi w madisonie, scratchu, wyścigach za dernami, omnium, a także drużynowym wyścigu eliminacyjnym. W ubiegłym roku w zmaganiach triumfowali Jan-Willem van Schip i Yoeri Havik.

Holenderska para pojawi się również w tegorocznej odsłonie rywalizacji, jednak powtórzenie wyniku sprzed roku nie będzie łatwe. Na starcie znajdzie się bowiem kilka bardzo mocnych par, w tym mistrzowie świata w madisonie – Lasse Norman Hansen / Michael Mørkøv, Jasper de Buyst / Marc Hester, Fabio Van den Bossche / Lindsay de Vylder, Iljo Keisse / Mark Cavendish czy Aaron Gate / Matias Malmberg.

Wśród kobiet głównymi faworytkami będą duety Katie Archibald / Neah Evans i Amalie Dideriksen / Josie Knigth. Niestety na starcie nie zobaczymy polskich zawodników i zawodniczek.

Program zawodów

Lista startowa

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Alan Banaszek siódmy po pierwszej rundzie
Następny artykułAlan Banaszek: „Jadę na każde zawody z otwartą głową” [wywiad]
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.