fot. DBCs 3-dagesløb

Duńczycy Lasse Norman Hansen i Michael Morkov zwyciężyli w trzydniówce DBCs 3-dagesløb, rozgrywanej w Ballerup, na przedmieściach Kopenhagi.

Walka o zwycięstwo w tegorocznej trzydniówce DBCs 3-dagesløb toczyła się aż do ostatnich konkurencji finałowego dnia zmagań. Od pierwszego dnia rywalizacji liderami byli aktualni mistrzowie świata w madisonie – Duńczycy Michael Morkov i Lasse Norman Hansen. Choć w czwartek wypracowali sobie oni dość sporą przewagę nad rywalami, kolejnego dnia, dzięki świetnemu występowi w madisonie, zbliżyli się do nich Matias Malmberg i Aaron Gate, którzy przed finałowym dniem rywalizacji tracili do duńskiej pary zaledwie punkt.

Nowozelandzko-duńskiemu duetowi, mimo walki, nie udało się odrobić tej straty. Ostatecznie w trzydniowych zmaganiach triumfowali Lasse Norman Hansen i Michael Morkov (187 punktów), którzy wyprzedzili Matiasa Malmberga  i Aarona Gate’a o 14 oczek. Podium uzupełnili ubiegłoroczni zwycięzcy, mistrzowie Europy w madisonie – Yoeri Havik i Jan-Willem van Schip (71 punktów). Trzy pierwsze pary były jedynymi, które nie straciły okrążenia na przestrzeni trzech dni zmagań.

Na torze w Ballerup rywalizowały też kobiety. Najlepiej spisały się Brytyjki – omnium zwyciężyła Katie Archibald (198), przed Neah Evans (176) i Josie Knight (162). Archibald i Evans okazały się też najlepsze w madisonie, gdzie pokonały Amalie Dideriksen i Josie Knight oraz Norę Tveit i Finję Smekal.

Wyniki

Poprzedni artykułAlan Banaszek: „Jadę na każde zawody z otwartą głową” [wywiad]
Następny artykułZesdaagse Gent 2021: Już dziś start rywalizacji!
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.