Zakończyły się zmagania w DBCs 3-dagesløb. W zawodach triumfowały pary Fabio Van den Bossche / Lindsay De Vylder oraz Josie Knight / Neah Evans. Polski duet – Wojciech Pszczolarski i Damian Sławek – sięgnął po zwycięstwo w „gigantsprincie”, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 12. pozycji.

Dobiegła końca trzydniówka w Ballerup – ostatniego dnia duńskich zmagań w rywalizacji mężczyzn doszło do zmiany liderów. Na prowadzenie rzutem na taśmę wysunęli się Fabio Van den Bossche i Lindsay De Vylder – Belgowie nadrobili okrążenie nad rywalami, dzięki czemu sięgnęli po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na drugiej pozycji uplasowali się Matias Malmberg i Jules Hesters (119 punktów), a trzecie miejsce zajęli dotychczasowi liderzy – Vincent Hoppezak i Philip Heijnen (110). Oba duety straciły do brązowych medalistów mistrzostw świata w madisonie jedną rundę.

Za podium uplasowali się Yoeri Havik / Niki Terpstra i Iljo Keisse / Jasper De Buyst. Keisse i Terpstra, którzy w tym roku zakończą kariery, zostali też pożegnani przez pozostałych zawodników.

Polacy – Wojciech Pszczolarski i Damian Sławek – którzy ostatniego dnia byli najlepsi w „gigantsprincie” zakończyli zmagania na 12. pozycji.

W Ladies Cup – zmaganiach elity kobiet – zwyciężyła brytyjska para Neah Evans / Josie Knight, która zakończyła rywalizację z dorobkiem 182 punktów. Drugi duet – Marit Raaijmakers i Amber van der Hulst (Holandia) – miał do triumfatorek 78 punktów i 6 okrążeń straty. Trzecie miejsce zajęły Sara Fiorin i Valentina Basilico z Włoch.

Wyniki

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów 2022: Klasyfikacje generalne po pierwszej rundzie