fot. UCI Track Champions League

Druga runda UCI Torowej Ligi Mistrzów, która planowo miała odbyć się w listopadzie we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines.

Torowa Liga Mistrzów to nowy cykl zawodów wchodzący w skład kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Początkowo seria zmagań miała składać się z sześciu imprez, rozgrywanych w Europie i w Izraelu w listopadzie i grudniu. Zawodniczki i zawodniczki podczas zawodów będą rywalizować w czterech dyscyplinach – sprincie, keirinie (sprinterzy), wyścigu eliminacyjnym i scratchu (średniodystansowcy). Rywalizacja ma być przystępna dla „przeciętnego telewidza”, a jej celem jest popularyzacja kolarstwa torowego.

Planowo nowy cykl ma rozpocząć się 6 listopada, na welodromie na Majorce. Druga runda miała odbyć się dwa tygodnie później, w Saint-Quentin-en-Yvelines, jednak, jak poinformowali organizatorzy – Międzynarodowa Unia Kolarska i Discovery Sports Events – została odwołana. Do końca roku welodrom będzie wykorzystywany jako punkt szczepień, przez co zorganizowanie zawodów będzie tam niemożliwe. Organizatorzy cyklu zapewnili jednak, że francuski welodrom zgodnie z planem ugości zawodników i zawodniczki w kolejnych latach.

Pierwsza odsłona UCI Torowej Ligi Mistrzów będzie liczyła pięć zawodów – na Majorce (6 listopada), w Poniewieżu (27 listopada), w Londynie (3 i 4 grudnia) i w Tel Awiwie (11 grudnia).

Poprzedni artykułPodsumowanie mistrzostw Polski elity
Następny artykułGrand Prix Favorit Brno 2021: Dobry występ Polaków
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.