W czwartek na pruszkowskim welodromie rozpoczęły się NamedSport Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym.

250 metrów ze startu zatrzymanego

W rywalizacji na dystansie 250 metrów ze startu zatrzymanego triumfowała Marlena Karwacka (KK Lark Ziemia Darłowska; 19,384 s), która pokonała swoją koleżankę z drużyny, Nikolę Sibiak (19,823 s). Podium uzupełniła Paulina Petri (KS Społem Łódź; 20,170 s). Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Rudyk (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz; 17,697 s). Na dalszych lokatach uplasowali się Maciej Bielecki (GK Piast Szczecin; 17,873 s) i Rafał Sarnecki (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz; 17,953 s).

Wyniki kobiet

Wyniki mężczyzn

Sprint drużynowy

W sprincie drużynowym najlepsze były kolarki KK Lark Ziemia Darłowska – Marlena Karwacka, Natalia Nieruchalska i Nikola Sibiak, które w finale pokonały Matyldę Głowacką, Paulinę Petri i Natalię Wężyk z KS Społem Łódź. Brązowy medal zdobyły Zuzanna Olejniczak, Wiktoria Polak i Iga Wiklińska (MAT ATOM Wrocław / Fundaja BB). Rywalizację mężczyzn zdominowała drużyna ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz – jej kolarze zajęli pierwsze, drugie oraz czwarte miejsce. Złoto i koszulki mistrzów Polski zdobyli Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel oraz Rafał Sarnecki, natomiast srebro trafiło w ręce Marka Skórskiego, Kamila Kuczyńskiego, Michała Rzący i Przemysława Deręgowskiego. Podium uzupełnili Mateusz Miłek, Maciej Bielecki, Konrad Burawski i Jakub Kozicki z GK Piast Szczecin.

Jazda na czas

Mistrzynią Polski w jeździe na czas kobiet została Urszula Łoś (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz; 34,930 s), która wyprzedziła Nikolę Sibiak (KK Ziemia Darłowska; 36,121 s) i Paulinę Petri (KS Społem Łódź; 36,260 s). Wśród mężczyzn najlepszy był Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik; 1:01,385). Kolejne pozycje zajęli dwaj zawodnicy GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier – Jakub Soszka (01:03,235) i Adam Woźniak (01:03,532).

Sprint

W sprincie kobiet najlepsza okazała się Urszula Łoś, która w finałowych biegach była szybsza od Nikoli Sibiak. Brązowy medal zdobyła Paulina Petri. W rywalizacji mężczyzn wszystkie medale trafiły do kolarzy ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz – triumfował Mateusz Rudyk, przed Rafałem Sarneckim i Kamilem Kuczyńskim.

Indywidualny wyścig na dochodzenie

Złoty medal mistrzostw Polski w indywidualnym wyścigu na dochodzenie kobiet zdobyła Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team; 03:39,615). W finale pokonała ona Zuzannę Olejniczak z MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB (03:49,897). Na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Chylińska z ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz (03:50,997). W zmaganiach mężczyzn koszulkę mistrza Polski zdobył Bartosz Rudyk z TC Chrobry SCOTT Głogów, który w kwalifikacjach ustanowił nowy rekord Polski (04:14,608). W finale pokonał on Alana Banaszka z HRE Mazowsze Serce Polski. Trzecie miejsce zajął Damian Sławek z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier.

Drużynowy wyścig na dochodzenie

Drużynowy wyścig na dochodzenie kobiet zakończył się zwycięstwem kolarek TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team (Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Karolina Kumięga, Natalia Krześlak), które w finałowym biegu pokonały zawodniczki MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB (Julia Kowalska, Zuzanna Olejniczak, Wiktoria Polak, Iga Wiklińska). Brązowy medal zdobyły Aurela Nerlo, Dorota Przęzak, Dominika Bykowska, Oliwia Narkiewicz i Paulina Pastuszek z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team.

Wśród mężczyzn złoto powędrowało do kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski (Norbert Banaszek, Alan Banaszek, Tobiasz Pawlak, Daniel Staniszewski). Kolejne pozycje zajęli kolarze GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier (Damian Sławek, Adam Woźniak, Kacper Majewski, Jakub Soszka, Maciej Noceń, Aleksander Krukowski) i LKS Baszta Golczewo (Michał Kalinowski, Kamil Szymacha, Bartosz Małkiewicz, Jan Modzelewski).

Wyścig punktowy

W wyścigu punktowym kobiet triumfowała Łucja Pietrzak jeżdżąca w barwach MAT ATOM Deweloper Wrocław. Dalsze pozycje zajęły Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Złoty medal i koszulkę mistrza Polski w rywalizacji mężczyzn zdobył Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski), który wyprzedził Daniela Staniszewskiego (HRE Mazowsze Serce Polski) i Juliana Kota (KS Społem Łódź).

Scratch

W rywalizacji w scratchu kobiet podium było takie samo, jak w przypadku wyścigu punktowego – triumfowała Łucja Pietrzak, przed Nikol Płosaj i Patycją Lorkowską. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Alan Banaszek, a na dalszych miejscach uplasowali się Bartosz Rudyk i Dawid Migas (KLTC Konin).

Omnium

Od początku rywalizacji w wieloboju kobiet najlepiej spisywała się Nikol Płosaj, która wygrała scratch i wyścig eliminacyjny, a dodatkowo powiększyła swoje prowadzenie w wyścigu punktowym (160 punktów). Kolejne pozycje zajęły Wiktoria Polak (MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB; 139 punktów) i Maja Tracka (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz; 129 punktów). W zmaganiach mężczyzn bezkonkurencyjni byli kolarze HRE Mazowsze Serce Polski – Alan Banaszek (160 punktów) i Daniel Staniszewski (159 punktów) – którzy uplasowali się na pierwszej i drugiej pozycji. Do dwójki zawodników ekipy kontynentalnej zbliżyć zdołał się jedynie Damian Sławek (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), który zgromadził 149 punktów.

Madison mężczyzn

Madison mężczyzn zdominowała para Alan Banaszek – Daniel Staniszewski (HRE Mazowsze Serce Polski). Kolarze z Mazowsze uzbierali łącznie 76 punktów i o 33 punkty wyprzedzili Szymona Potasznika i Radosława Frątczaka (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Podium uzupełnili Damian Sławek i Radosław Lewandowski z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier (26 punktów).