W czwartek i piątek na welodromie w Brnie odbywały się zawody Grand Prix Favorit Brno (UCI CL1). W Czechach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się polscy zawodnicy.

Madison

W zmaganiach elity mężczyzn w madisonie najlepiej poradzili sobie kolarze Minsk Cycling Club – Raman Ramanau i Raman Siskov, którzy uzbierali 44 punkty. Na drugiej pozycji uplasowali się Czesi z klubu Dukla Praga – Nicolas Pietrula i Denis Rugovas. Na swoim koncie zgromadzili oni 8 oczek mniej niż zwycięzcy. Podium uzupełniła polska para – Damian Sławek i Dawid Migas (27 punktów). Wśród juniorów na trzeciej pozycji uplasowali się Kamil Dolak i Piotr Maślak (31 punktów), którzy przegrali jedynie z dwoma czeskimi parami – Radovanem Stecem i Matyasem Koblizkiem (74 punkty) oraz Martinem Cepkem i Stepanem Sirokym (40 punktów).

W rywalizacji kobiet zwyciężył białorusko-czeski duet – Hanna Tserakh / Barbora Nemcova. Polki nie startowały.

Omnium

Drugie miejsce w omnium elity mężczyzn, z dorobkiem 118 punktów, zajął Damian Sławek. Od Polaka lepszy był tylko Dzianis Mazur z Białorusi, który w czterech konkurencjach uzbierał 131 oczek. Na najniższym stopniu podium stanął Itamar Einhorn z Izraela (109 punktów). W czołowej dziesiątce, na dziewiątej pozycji, uplasował się też Dawid Migas (66 punktów).

W zmaganiach juniorów najlepiej poradzili sobie Czesi – Matyas Koblizek i Radovan Stec, którzy zajęli kolejno pierwszą i drugą pozycję, zdobywając odpowiednio 167 i 147 punktów. Trzeci wynik – 120 oczek – uzyskał Raphael Kokas z Austrii. W czołówce uplasowało się dwóch Polaków – Piotr Maślak (108) i Kamil Dolak (101).

Wśród elity kobiet najlepsza była Hanna Tserakh (Białoruś), a w rywalizacji juniorek triumfowała Anna Jabornikowa (Czechy). Polki nie wzięły udziału w zawodach.