fot. UEC

W najbliższą środę wystartują tegoroczne mistrzostwa Europy, które – podobnie jak przed dwoma laty – odbędą się na welodromie w szwajcarskim Grenchen. Organizatorzy opublikowali listy zgłoszeń do imprezy, na których znalazła się 25-osobowa reprezentacja Polski.

Zbliżające się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym rozpoczną kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Z tego powodu opublikowane niedawno listy zgłoszeń do zawodów obfitują w wielkie nazwiska – kolarzy i kolarki, mające na swoim koncie medale mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich.

Na starcie mistrzostw Europy w Grenchen mają stanąć między innymi: Elisa Balsamo, Filippo Ganna, Elia Viviani, Martina Fidanza (Włochy), Mathilde Gros, Benjamin Thomas, Donavan Grondin (Francja), Lotte Kopecky, Shari Bossuyt (Belgia), Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland (Holandia), Emma Hinze, Lea Sophie Friedrich, Lisa Klein (Niemcy), Katie Archibald (Wielka Brytania), a także znana z występów na szosie Marlen Reusser (Szwajcaria), która zadebiutuje w zawodach torowych takiej rangi. Taka stawka jest gwarantem wielkich emocji.

W rywalizacji na welodromie w Grenchen zobaczymy też Polki i Polaków. Na listach zgłoszeń znalazła się 25 Biało-Czerwonych, w tym medalistki ubiegłorocznej edycji mistrzostw Europy: Urszulę Łoś, Marlenę Karwacką, Nikolę Sibiak, Nikolę Wielowską i Darię Pikulik.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Grenchen:

  • Marianna Hall, Karolina Karasiewicz, Marlena Karwacka, Karolina Kumięga, Patrycja Lorkowska, Urszula Łoś, Paulina Petri, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Nikola Sibiak, Olga Wankiewicz, Nikola Wielowska
  • Alan Banaszek, Maciej Bielecki, Kacper Majewski, Filip Prokopyszyn, Wojciech Pszczolarski, Patryk Rajkowski, Daniel Rochna, Bartosz Rudyk, Mateusz Rudyk, Szymon Sajnok, Rafał Sarnecki, Adam Woźniak

Mistrzostwa Europy potrwają od środy 8 lutego do przyszłej niedzieli.

Listy zgłoszeń: mężczyźni, kobiety

Obecność na listach zgłoszeń nie oznacza startu w imprezie.

Poprzedni artykułReprezentacja Polski na listach zgłoszeń do Pucharu Narodów w Dżakarcie
Następny artykułGrenchen 2023: Poznaliśmy skład reprezentacji Polski
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.