fot. UEC

Sześciodniówka w Londynie rozpoczęła sezon Six Day Series. Na torze w Wielkiej Brytanii Filip Prokopyszyn i Daniel Staniszewski zajęli 9. miejsce. Dla Prokopyszyna było to niesamowicie ważne doświadczenie.

Wcześniej 19-letni polski kolarz startował w sześciodniówkach w młodszych kategoriach. Zawody w Londynie były pierwszym, w których Fiilp Prokopyszyn wystartował w elitarnym gronie.

Jestem bardzo zadowolony, że mogłem brać udział w takiej imprezie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, ponieważ startowało bardzo dużo gwiazd światowego kolarstwa torowego oraz szosowego

– przyznał Filip Prokopyszyn po zawodach w Londynie.

Prokopyszyn oraz Daniel Staniszewski po raz pierwszy wystartowali w Six Day Series w tym zestawieniu. Dziewiąte miejsce mogą uznać za udany wynik. Zanotowali także kilka dobrych rezultatów w poszczególnych konkurencjach. Filip Prokopyszyn był 2. w wyścigu punktowym.

Wynik mogę uznać za zadowalający ze względu na bardzo mocna stawkę i debiut w takiej imprezie w kategorii seniorów

– dodał polski kolarz.

Poprzedni artykułDaria Pikulik: „Nie zawsze zdobywa się medal”
Następny artykułSkład reprezentacji Polski na inaugurację Pucharu Świata
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.