fot. Szymon Gruchalski

W Mińsku rozpoczyna się pierwsza runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Znamy skład reprezentacji Polski na te zawody.

Puchar Świata w Mińsku rozpoczyna się w czwartek od kwalifikacji wyścigów drużynowych. Finały wszystkich konkurencji zostaną rozegrane od piątku do niedzieli (1-3 listopada). W pierwszych pucharowych zawodach wystartują medaliści mistrzostw Europy – Nikol Płosaj, Mateusz Rudyk i Filip Prokopyszyn.

W konkurencjach sprinterskich kobiet wystartują Urszula Łoś i Marlena Karwacka. W omnium pojedzie Daria Pikulik, która może wystartować także w madisonie, podobnie jak jej siostra Wiktoria i Nikol Płosaj.

W omnium mężczyzn według wstępnego składu wystartować ma Bartosz Rudyk. W Mińsku jest nieobecny na mistrzostwach Europy Wojciech Pszczolarski, który pojedzie w wyścigu punktowym. Może także wystartować w madisonie, tak jak Daniel Staniszewski i Filip Prokopyszyn.

Listy startowe znajdują się na stronie Tissot Timing.

Wstępny skład reprezentacji Polski:

Kobiety: Justyna Kaczkowska (wyścig drużynowy, scratch), Karolina Karasiewicz (wyścig drużynowy, wyścig punktowy), Marlena Karwacka (sprint drużynowy, sprint indywidualny, keirin), Urszula Łoś (sprint drużynowy, sprint indywidualny, keirin), Łucja Pietrzak (wyścig drużynowy, scratch), Daria Pikulik (wyścig drużynowy, omnium, madison), Wiktoria Pikulik (wyścig drużynowy, wyścig punktowy, madison), Nikol Płosaj (wyścig drużynowy, madison)

Mężczyźni: Maciej Bielecki (sprint drużynowy, sprint indywidualny), Krzysztof Maksel (sprint drużynowy, keirin), Filip Prokopyszyn (wyścig drużynowy, scratch, madison), Wojciech Pszczolarski (wyścig punktowy, madison), Patryk Rajkowski (sprint drużynowy, keirin), Bartosz Rudyk (wyścig drużynowy, omnium), Mateusz Rudyk (sprint drużynowy, sprint indywidualny), Szymon Sajnok (wyścig drużynowy), Daniel Staniszewski (wyścig drużynowy, wyścig indywidualny, madison).

Finały na Pucharze Świata w Mińsku:

Piątek, 1 listopada: wyścigi drużynowe, wyścigi punktowe, sprinty drużynowe, scratch kobiet.

Sobota, 2 listopada: scratch mężczyzn, omnium mężczyzn, madison kobiet, sprint kobiet, keirin mężczyzn.

Niedziela, 3 listopada: sprint mężczyzn, madison mężczyzn, keirin kobiet, omnium kobiet, wyścig indywidualny mężczyzn.

Poprzedni artykułFilip Prokopyszyn: „Poziom rywalizacji był bardzo wysoki”
Następny artykułSix Day Copenhagen 2020: Impreza odwołana!
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.