Daria i Wiktoria Pikulik zdobyły srebrny medal w madisonie do lat 23 podczas ostatniego dnia mistrzostw Europy młodzieżowców i juniorów w Gent. Polacy zakończyli zmagania z dorobkiem 10 medali.

Podczas madisona kobiet do lat 23 żaden z duetów nie nadrobił okrążenia. Siostry Pikulik wygrały dwa finisze, były drugie na mecie i łącznie zdobyły 23 punkty. Dzięki dobrej jeździe w końcówce wyścigu awansowały na drugie miejsce. Rywalizację zdominowały Letizia Paternoster i Elisa Balsamo. Włoszki zdobyły 37 punktów. Podium uzupełniły Rosjanki Mariia Miliaeva i Maria Novolodskaya z wynikiem 21 punktów.

Madison kobiet do lat 23 – finał

Blisko zdobycia medalu byli nasi kolarze w madisonie panów. Filip Prokopyszyn i Daniel Staniszewski punktowali tylko na trzech premiach. Polacy wygrali 9., 10. i ostatni (podwójnie punktowany) finisz. Wygrali Brytyjczycy Matthew Walls/Fred Wright przed Francuzami Donavanem Grondinem/Thomasem Denisem i Szwajcarami Robinem Froidevauxem/Mauro Schmidem.

Madison mężczyzn do lat 23 – finał

Nikola Wielowska i Julia Kowalska wygrali jeden finisz podczas madisona juniorek. Reprezentantki Polski z dorobkiem 5 punktów zajęły 6. miejsce. Wygrały Brytyjki Elynor Backstedt i Sophie Lewis z wynikiem 29 punktów.

Madison juniorek – finał

Szymon Potasznik i Dawid Wiśniewski podczas madisona juniorów stracili 5 okrążeń. Polacy zostali sklasyfikowani na 14. miejscu. O zwycięstwo rywalizowały dwa duety, które nadrobiły rundę. Triumfowali Rosjanie Ilia Schegolkov/Vlas Shichkin przed Holendrami Enzo Leinsje/Casperem van Udenem.

Madison juniorów – finał

Ostatniego dnia mistrzostw oprócz wyścigów madison rozegrano także keirin do lat 23. W finale mężczyzn wygrał Sebastien Vigier, który wyprzedził Harriego Lavreysena i Rayana Helala. Daniel Rochna był trzeci w małym finale. Cezary Łączkowski odpadł w repasażu pierwszej rundy.

Keirin mężczyzn do lat 23 – pierwsza runda

Keirin mężczyzn do lat 23 – repasaże

Keirin mężczyzn do lat 23 – półfinały

Keirin mężczyzn do lat 23- finały

Lea Sophie Friedrich została mistrzynią Europy kobiet do lat 23 w keirinie. W finale Niemka wyprzedziła Holenderki – Steffie van der Peet i Hetty van de Wouw. Nikola Sibiak finiszowała na 2. miejscu w małym finale. Aleksandra Tołomanow odpadła w repasażu pierwszej rundy.

Keirin kobiet do lat 23 – pierwsza runda

Keirin kobiet do lat 23 – repasaże

Keirin kobiet do lat 23 – półfinały

Keirin kobiet do lat 23 – finały

W klasyfikacji medalowej triumfowali Niemcy z dorobkiem 24 medali, w tym 13 złotych. Polacy zdobyli 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe krążki i zajęli 6. miejsce.