Kolejne dwa medale zdobyli polscy kolarze na mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów w Gent. Nikola Seremak była druga w keirinie juniorek, a Daria Pikulik trzecia w omnium do lat 23.

Nikola Seremak po złocie w sprincie drużynowym, zdobyła swój drugi medal na mistrzostwach. Juniorka była druga w keirinie. W pierwszej rundzie zajęła 2. miejsce za Kathariną Albers i nie musiała jechać w repasażu. Swój wyścig repasażowy wygrała Zofia Picz. W półfinale Seremak była druga za Alessą-Catrioną Propster, a Picz finiszowała na 5. pozycji. W finale Nikola Seremak ponownie musiała uznać wyższość Niemki i zdobyła srebrny medal. Picz była druga w małym finale.

Keirin juniorek – pierwsza runda

Keirin juniorek – repasaże

Keirin juniorek – półfinały

Keirin juniorek – finały

Nasi juniorzy odpadli już w pierwszej rundzie. W wyścigach tej fazy zmagań Mateusz Sztrauch był 3., a Szymon Welens 6. Polacy spotkali się w jednym repasażu. Sztrauch finiszował na 2. miejscu, a Welens na 4. Tym samym odpadli z zawodów. W finale Julien Jager wyprzedził Ivana Gladysheva i Daana Koola.

Keirin juniorów – pierwsza runda

Keirin juniorów – repasaże

Keirin juniorów – półfinały

Keirin juniorów – finały

Daria Pikulik rozpoczęła omnium od 3. miejsca w scratchu. Tym samym potwierdziła swoje aspiracje na medal. Pierwszą konkurencję wygrała Karalina Savenka. W wyścigu tempowym Pikulik zdobyła 7 punktów i wygrała rywalizację w tej części wieloboju. Polka została liderką omnium.

W wyścigu eliminacyjnym Daria Pikulik była 8. Eliminacji uniknęła tylko Jessica Roberts. Brytyjka prowadziła w omnium z przewagą 12 punktów nad reprezentantką Polski. W wyścigu punktowym Pikulik zdobyła 11 punktów i spadła na 3. miejsce w klasyfikacji. Roberts utrzymała prowadzenie, a na 2. pozycję po nadrobieniu okrążenia awansowała Clara Copponi.

Omnium kobiet do lat 23 – scratch

Omnium kobiet do lat 23 – wyścig tempowy

Omnium kobiet do lat 23 – wyścig eliminacyjny

Omnium kobiet do lat 23 – klasyfikacja

Damian Sławek zakończył omnium na 9. miejscu. W pierwszych trzech konkurencjach Polak był kolejno 10., 8. i 10. W wyścigu punktowym wywalczył 7 punktów i łącznie zgromadził 77 oczek. Wygrał Matthew Walls. Brytyjczyk był drugi w scratchu, a następnie triumfował w wyścigu tempowym i eliminacyjnym. W finałowej konkurencji pewnie kontrolował sytuację.

Omnium mężczyzn do lat 23 – scratch

Omnium mężczyzn do lat 23 – wyścig tempowy

Omnium mężczyzn do lat 23 – wyścig eliminacyjny

Omnium mężczyzn do lat 23 – klasyfikacja

Nadrobione okrążenie pozwoliło Matilde Vitillo na wygranie wyścigu punktowego juniorek. Włoszka zdobyła 32 punkty. Na podium stanęły także Iara Gillespie i Maike van der Duin. Julia Kowalska wywalczyła 6 punktów i była 7.

Wyścig punktowy juniorek – finał

Radosław Frątczak nadrobił okrążenie, a także zdobył 3 punkty na jednym finiszu w wyścigu juniorów. Polak był 6. z dorobkiem 23 punktów. Złoty medal zdobył Vlas Shichkin. Rosjanin trzykrotnie zdublował peleton.

Wyścig punktowy juniorów – finał

Lea Sophie Friedrich wygrała z czasem 33.635 wyścig ze startu zatrzymanego na 500 metrów. Nikola Sibiak zajęła 10. miejsce z wynikiem 35.613, a Aleksandra Tołomanow była 12. z rezultatem 35.841.

Wyścig na 500 metrów kobiet do lat 23 – finał

Mistrz świata w sprincie, Harrie Lavreysen pewnie sięgnął po tytuł młodzieżowego mistrza Europy. W finale holenderski kolarz wygrał 2:0 z Sebastienem Vigierem. Brązowy medal zdobył Rayan Helal.

Sprint mężczyzn do lat 23 – 1/2 finału

Sprint mężczyzn do lat 23 – finały

Poprzedni artykułGent 2019: Srebrne medale Pikulik i Potasznika
Następny artykułGent 2019: Medal sióstr Pikulik w madisonie na koniec mistrzostw