fot. Six Day Berlin

To już przedostatni dzień mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Po wczorajszym wieczorze czujemy duży niedosyt, ale może jeszcze w Glasgow Polacy zdobędą medal. Bardzo emocjonująco zapowiada się madison mężczyzn.

Madison kobiet był bardzo emocjonujący, ale nie zakończył się medalem dla sióstr Pikulik. Niezwykle ciekawie zapowiada się zawsze męski wyścig duetów. Rozpocznie się około kwadransa przed 21:00 i potrwa prawie godzinę, gdyż do pokonania będzie aż 200 okrążeń. O jak najlepszy wynik powalczą Alan Banaszek i Szymon Sajnok. Na mistrzostwach świata w madisonie już startowali, ale w innych konfiguracjach. Skład zmienili także obrońcy tytułu Francuzi, gdyż pojadą Benjamin Thomas i Thomas Boudat. Wśród faworytów są także: utytułowani Niemcy (Roger Kluge/Theo Reinhardt), Brytyjczycy (Oliver Wood/Mark Stewart), Belgowie (Lindsay de Vylder/Robbe Ghys), Duńczycy (Lasse Leth/Michael Morkov), Włosi (Elia Viviani/Michele Scartezzini), Holendrzy (Jan Willem van Schip/Yoeri Havik) i Nowozelandczycy (Aaron Gate/Campbell Stewart). Emocji nie zabraknie.

Medale rozdane zostaną także w wyścigu punktowym pań na dystansie 100 okrążeń. Na starcie stanie Karolina Karasiewicz, która rok temu była 11. Tytułu bronić będzie Neah Evans, która wywalczyła już złoto w madisonie. O złoto powalczy na pewno także znakomita Lotte Kopecky.

We wtorek na torze zobaczymy także herosów ścigających się na kilometr ze startu zatrzymanego. Dla kolarzy będzie to niesamowicie wyczerpująca minuta jazdy, a dla ośmiu finalistów – dwie minuty. Trzymamy kciuki za to, aby wśród nich znalazł się Patryk Rajkowski. Obrońcą tytułu jest Jeffrey Hoogland. Kwalifikacje odbędą się w sesji południowej, a finał na początek wieczornych zmagań około 18:30.

Niestety, Polacy nie wywalczyli kwalifikacji w keirinie. Wieczorem odbędą się wyścigi pierwszej rundy i repasaże. Naszych reprezentantek nie ma już w sprincie. Na sesję południową zaplanowane są 1/8 i 1/4 finału.

Lista startowa – madison mężczyzn

Lista startowa – wyścig punktowy kobiet

Lista startowa – wyścig na kilometr mężczyzn – eliminacje

Lista startowa – keirin mężczyzn – pierwsza runda

Lista startowa – sprint kobiet – 1/8 finału

8 sierpnia (wtorek)

13:30 1/8 finału sprintu kobiet
13:55 Kwalifikacje sprintu drużynowego M/W1-5
14:48 1/4 finału sprintu kobiet
15:04 Kwalifikacje wyścigu na kilometr mężczyzn
15:39 1/4 finału sprintu kobiet
15:55 Kwalifikacje sprintu drużynowego tandemów W/M B
16:20 1/4 finału sprintu kobiet

18:15 Finały sprintu drużynowego M/W1-5
18:25 Finał wyścigu na kilometr mężczyzn
18:49 Scratch WC3
19:04 Pierwsza runda keirinu mężczyzn
19:27 Scratch WC1/2
19:42 Finał wyścigu punktowego kobiet
20:19 Repasaże keirinu mężczyzn
20:37 Finały sprintu drużynowego tandemów W/M B
20:45 Madison mężczyzn

Wyniki na żywo Tissot Timing

Poprzedni artykułGlasgow 2023: Mateusz Rudyk i siostry Pikulik bez medalu
Następny artykułGlasgow 2023: Rajkowski szósty w wyścigu na kilometr
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.