Za nami przedostatni dzień mistrzostw świata w Glasgow. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Patryk Rajkowski, który zajął szóste miejsce w wyścigu na kilometr ze startu zatrzymanego. Wygrał Jeffrey Hoogland.

Pasjonująco zapowiadał się madison na dystansie 50 kilometrów. Niestety, Alan Banaszek i Szymon Sajnok zaczęli tracić okrążenia do głównej grupy i ostatecznie nie ukończyli tego wyścigu rozgrywanego w wysokim tempie. Żaden z duetów nie zdołał nadrobić okrążenia. Walka o punkty była bardzo wyrównana, a decydujące rozstrzygnięcia zapadły na ostatniej premii. Yoeri Havik i Jan-Willem van Schip długo prowadzili i finiszowali na mecie na trzeciej pozycji, broniąc prowadzenia. Holendrzy wyprzedzili o dwa oczka Brytyjczyków – Oliver Wood i Mark Stewart oraz o trzy najlepszych na ostatnim finiszu Nowozelandczyków – Aaron Gate i Campbell Stewart. Z drugiej na czwartą lokatę spadli Belgowie, którym do medalu zabrakło dwóch punktów.

Wyniki – madison mężczyzn

Jedną z medalowych konkurencji był wyścig na kilometr. W kwalifikacjach i w finale najszybszy był Jeffrey Hoogland. Holender uzyskał wyniki 57,971 i 58,222. Hoogland zdobył swoje czwarte złoto w tej konkurencji, w tym trzecie z rzędu. Na podium stanęli także Australijczycy – Matthew Glaetzer (58,526) i Thomas Cornish (58,822). Do finału awansował Patryk Rajkowski. W kwalifikacjach nasz reprezentant pokonał kilometr w 59,889. W finałowej części również zajął szóste miejsce, ale nie złamał minuty (1:00,096).

Wyniki – kilometr ze startu zatrzymanego mężczyzn – kwalifikacje

Wyniki – kilometr ze startu zatrzymanego mężczyzn – finał

W wyścigu punktowym wystartowała Karolina Karasiewicz. Niestety, Polka nie zdobyła żadnych punktów i została sklasyfikowana na 15. miejscu. Swoją passę sukcesów kontynuuje Lotte Kopecky. Belgijka, a także Georgia Baker nadrobiły okrążenie. Jednak Kopecky była skuteczniejsza na finiszach od Australijki i zdobyła 39 punktów, wyprzedzając srebrną medalistkę o 8 oczek. Reprezentantka Belgii sięgnęła już w Glasgow po złoto w wyścigu eliminacyjnym. Brąz wywalczyła Tsuyaka Uchino dzięki wygranej na ostatniej premii.

Wyniki – wyścig punktowy kobiet

W keirinie, niestety bez Polaków, rozegrano pierwszą rundę oraz repasaże. Większych niespodzianek nie było, może poza odpadnięciem Nicholasa Paula. Dopiero po repasażach awansował zwycięzca trzech ostatnich mistrzostw, Harrie Lavreysen.

Wyniki – keirin mężczyzn – pierwsza runda

Wyniki – keirin mężczyzn – repasaże

Poznaliśmy półfinalistki sprintu pań. Tylko jeden z ćwierćfinałów zakończył się wynikiem 2:1. Mistrzyni w keirinie Ellesse Andrews wyeliminowała Sophie Capewell. Awans wywalczyły również Emma Finucane, Emma Hinze i Lea Sophie Friedrich.