fot. UEC

W środę na welodromie Sira Chrisa Hoya zostaną rozdane ostatnie cztery medale mistrzostw świata. Jedną z konkurencji będzie omnium z udziałem Darii Pikulik.

Daria Pikulik w Glasgow była już blisko medalu. W scratchu zajęła siódme miejsce, ale na ostatnią rundę wjechała jako pierwsza. W madisonie razem z siostrą straciły tylko punkt do podium. Na koniec czempionatu Polkę czeka najważniejszy start w omnium, w którym zdobyła brąz w Berlinie w 2020 roku. Łatwo nie będzie, gdyż wystartują dwukrotna złota medalistka z trwających mistrzostw Lotte Kopecky, faworytka gospodarzy Katie Archibald, Yumi Kajihara czy Amalie Dideriksen. A to tylko część kandydatek do medali. Pierwsza konkurencja, czyli scratch po 18:30, a wyścig punktowy zakończy całe mistrzostwa przed 21:30.

W konkurencjach średniodystansowych rozegrany zostanie także wyścig punktowy mężczyzn na dystansie 160 okrążeń. Na swój start do końca mistrzostw czekał Wojciech Pszczolarski, czyli specjalista od tej konkurencji. Na liście startowej także m.in. Roger Kluge, Fabio van der Bossche, Albert Torres, William Perrett i znakomity we wczorajszym madisonie Yoeri Havik.

Mnóstwo emocji dostarczą nam decydujące rundy w keirinie. W trzech ostatnich wyścigach trzeba pojechać już jak najmocniej. I to w takiej świetnej obsadzie, jaka pozostała. Czy ktoś przerwie dominację Harriego Lavreysena? Finały między 21:00 i 21:30. O medale powalczą także sprinterki. W półfinale zmierzą się Emma Finucane – Emma Hinze oraz Ellesse Andrews – Lea Sophie Friedrich.

Lista startowa – omnium kobiet

Lista startowa – wyścig punktowy mężczyzn

Lista startowa – keirin mężczyzn – ćwierćfinały

Lista startowa – sprint kobiet – półfinały

9 sierpnia (środa)

18:30 1/2 finału sprintu kobiet
18:38 Omnium kobiet – scratch
18:53 1/2 finału sprintu kobiet
19:01 Druga runda keirinu mężczyzn
19:15 1/2 finału sprintu kobiet
19:19 Omnium kobiet – wyścig tempowy
19:33 Finały sprintu kobiet
19:41 Półfinały keirinu mężczyzn
19:50 Finały sprintu kobiet
19:57 Omnium kobiet – wyścig eliminacyjny
20:14 Finał wyścigu punktowego mężczyzn
21:08 Finały sprintu kobiet
21:12 Finały keirinu mężczyzn
21:22 Omnium kobiet – wyścig punktowy

Wyniki na żywo Tissot Timing

Poprzedni artykułGlasgow 2023: Rajkowski szósty w wyścigu na kilometr
Następny artykułGlasgow 2023: Polacy zakończyli mistrzostwa bez medalu
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.