fot. UEC

Za niespełna dwa tygodnie w szwajcarskim Grenchen rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym (5-9 października). Poznaliśmy nazwiska polskich kolarzy i kolarek zgłoszonych do tych zawodów.

Mistrzostwa Europy na torze początkowo miały odbyć się w lutym, w Mińsku, jednak ze względu na pandemię, zostały przeniesione na koniec maja. Impreza nie odbyła się jednak z powodu skomplikowanej sytuacji politycznej na Białorusi (więcej o tym pisaliśmy tutaj). Dodatkowo, Europejska Unia Kolarska (UEC) podjęła decyzję o zmianie organizatora mistrzostw. Padło na szwajcarskie Grenchen.

Niespełna dwa tygodnie do rozpoczęcia czempionatu UEC opublikowała listy zgłoszeń. Figuruje na nich 25 nacji, w tym Polska. Na listach zgłoszeń znalazło się 10 Polek i 10 Polaków: brązowa medalistka w scratchu z ubiegłego roku – Karolina Karasiewicz, Marlena Karwacka, Karolina Kumięga, Patrycja Lorkowska, Urszula Łoś, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Nikola Sibiak, Nikola Wielowska, Alan Banaszek, Maciej Bielecki, Szymon Krawczyk, Adrian Kurek, Patryk Rajkowski, Daniel Rochna, Bartosz Rudyk, Mateusz Rudyk, Damian Sławek oraz Daniel Staniszewski.

Oprócz reprezentantów i reprezentantek Polski, warto zwrócić uwagę na takich kolarzy i takie kolarki, jak Yauheni Karaliok (Białoruś), Benjamin Thomas, Mathilde Gros (Francja), Amalie Dideriksen (Dania), Lea Sophie Friedrich (Niemcy), Elisa Balsamo, Letizia Paternoster Elia Viviani (Włochy), Jan-Willem van Schip, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland (Holandia), Iuri Leitao, Maria Martins (Portugalia), Denis Dmitriev, Anastasiia Voinova, Daria Shmeleva (Rosja) czy Sebastian Mora Vedri (Hiszpania).

W mistrzostwach Europy zawodniczki i zawodnicy powalczą o medale w jedenastu konkurencjach – drużynowym i indywidualnym sprincie i wyścigu na dochodzenie, scratchu, wyścigu punktowym, omnium, madisonie, keirinie, wyścigu eliminacyjnym i jeździe na czas.

Lista zgłoszeń kobiet

Lista zgłoszeń mężczyzn

Poprzedni artykułGrand Prix Favorit Brno 2021: Dobry występ Polaków
Następny artykułJoscelin Lowden i Dan Bigham spróbują pobić rekordy w jeździe godzinnej
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.