W piątek i sobotę zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na welodromie w Chociebużu w Grand Prix Niemiec (CL1) w kolarstwie torowym. Na starcie zobaczymy osiemnastu Polaków i sześć Polek.

Przez najbliższe dwa dni tuż przy polskiej granicy kolarki i kolarze, w kategoriach elita i junior, będą ścigali się w sprinterskich zawodach Grand Prix Niemiec. Zawodnicy i zawodniczki każdej kategorii będą rywalizować w sprincie i keirinie. Planowo ma też odbyć się jazda na czas, jednak do tych zmagań, według aktualnej listy startowej, zgłosił się tylko jeden kolarz – Paul Schmidt (Chemnitzer PSV).

W rywalizacji elity mężczyzn weźmie udział 49 zawodników, w tym dziesięciu Polaków – Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk, Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski, Cezary Łączkowski, Daniel Rochna, Mateusz Miłek, Konrad Burawski (Reprezentacja Polski) i Marek Skórski (ALKS STAL Grudziądz). Oprócz nich, w Grand prix Niemiec wystartuje też aktualny mistrz Europy w keirinie i sprincie – Maximilian Levy (Team TheedProjekt Cycling) – a także Stefan Bötticher (Chemnitzer PSV), Joachim Eilers (Team TheedProjekt Cycling) czy Anton Hoehne (Track Team Brandenburg).

W mocnym składzie do Chociebuża przyjechała czeska Dukla Brno, w barwach której zobaczymy medalistów ubiegłorocznych mistrzostw Europy – Dominika Topinkę, Jakuba Stastnego, Martina Cechmana oraz Tomasa Babka. W zmaganiach wezmą też udział Sandor Szalontay (Kobanya Cycling Team) i Vasilijus Lendel (Reprezentacja Litwy).

W rywalizacji elity kobiet wystartuje ledwie 15 zawodniczek, ale za to jakich! W zawodach wezmą udział wielokrotne mistrzynie świata w konkurencjach sprinterskich – Lea Sophie Friedrich, Pauline Grabosch (Team TheedProjekt Cycling) i Emma Hinze (Track Team Brandenburg). Dodatkowo w Chociebużu zobaczymy aktualną mistrzynię Europy w keirinie – Olenę Starikovą (Reprezentacja Ukrainy). Należy zwrócić też uwagę na Elenę Bissolati (GS Cicli Iorin Cycling Team ASD) oraz na Litwinki – Migle Marozaite i Simonę Krupeckaite.

Wśród juniorów wystąpią: Marcin Marciniak, Tomasz Grzesiak, Jakub Kozicki, Mateusz Przymusiński, Gracjan Dąbrowski, Radosław Laskowski i Tomasz Dobrzyński. W Niemczech rywalizować będą też polskie juniorki – Julia Marciniak, Natalia Wężyk, Natalia Kaczmarczyk i Joanna Błaszczak (Reprezentacja Polski), a także Natalia Głowacka i Zuzanna Pchełka z ALKS STAL Grudziądz.

Lista startowa

Program pierwszego dnia zawodów

Program drugiego dnia zawodów

Poprzedni artykułZamieszanie z przeniesieniem Mistrzostw Świata
Następny artykułGrand Prix Niemiec 2021: Mateusz Rudyk trzeci w sprincie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.