fot. Twitter / Mateusz Rudyk

Pierwszego dnia zmagań w Grand Prix Niemiec elita mężczyzn i kobiet rywalizowała w sprincie indywidualnym. Dodatkowo rozegrano keirin juniorek i juniorów.

W sprincie indywidualnym mężczyzn zwyciężył aktualny mistrz Europy – Maximilian Levy, reprezentujący Team TheedProjekt Cycling – który w finale pokonał swojego rodaka, Stefana Boettichera (Chemnitzer PSV). Podium uzupełnił Mateusz Rudyk (Reprezentacja Polski). W czołowej dziesiątce zmagania ukończyli też Daniel Rochna i Patryk Rajkowski.

W rywalizacji elity kobiet w tej samej konkurencji najlepsza okazała się Lea Sophie Friedrich (Team TheedProjekt Cycling). Dalsze miejsca zajęły Emma Hinze (Track Team Brandenburg) i Olena Starikova (Reprezentacja Ukrainy). Polki nie startowały.

Keirin juniorów padł łupem Willy’ego Weinricha (Sprintteam Thueringen), który na kresce pokonał swojego rodaka – Paula Grossa (RSC Cottbus). Na najniższym stopniu podium stanął Litwin, Laurynas Vinskas. W finale A brało udział dwóch Polaków – Tomasz Grzesiak i Marcin Marciniak. Zajęli oni kolejno czwartą i piątą pozycję.

Wśród juniorek najlepsza okazała się Clara Schneider (RSV Finsterwalde). Dalsze miejsca zajęły Alla Biletska (Ukraina) i Lara-Sophie Jaeger (Sprintteam Thueringen). Podobnie jak w przypadku juniorów, w finale wystartowały dwie Polki. Mowa tu o Natalii Głowackiej (ALKS STAL Grudziądz) i Joannie Błaszczak (Reprezentacja Polski), które ukończyły zmagania na piątym i szóstym miejscu.

Wyniki

Lista startowa

Program drugiego dnia zawodów

Poprzedni artykułGrand Prix Niemiec 2021: Liczna reprezentacja Polski na starcie
Następny artykułGrand Prix Niemiec 2021: Patryk Rajkowski najlepszy w jeździe na czas
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.