fot. UCI

W piątek wieczorem Międzynarodowa Unia Kolarska za pośrednictwem Twittera poinformowała o przeniesieniu Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym (13-17 października) z Turkmenistanu do Glasgow, jednak po kilkudziesięciu minutach usunęła wpis.

Międzynarodowa Unia Kolarska w piątek przekazała zaskakującą informację o tym, że Glasgow, a nie stolica Turkmenistanu – Aszchabad – zorganizuje tegoroczne Mistrzostwa Europy. Nie pojawił się w tej sprawie żaden komunikat prasowy dla mediów – jedynie wpis na twitterowym koncie @UCI_Track (jest to oficjalne konto).

Jakby tego było mało, nie minęła nawet godzina od publikacji Tweeta, zanim został on usunięty. Międzynarodowa Unia Kolarska w opublikowanym później oświadczeniu nie odniosła się do opisanej powyżej sytuacji, ale poinformowała, że tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym rzeczywiście nie odbędą się w Turkmenistanie.

Oficjalnie impreza zostanie przeniesiona na wniosek Turkmenów, którzy uważają, że z powodu obostrzeń i restrykcji związanych z koronawirusem nie da się zorganizować Mistrzostw w ich kraju. Warto wspomnieć, że jest to jeden z niewielu krajów, które, według oficjalnych źródeł, dotychczas nie odnotowały przypadku zakażenia COVID-19.

UCI dodała, że ogłosi organizatora tegorocznych Mistrzostw Świata najszybciej, jak to tylko możliwe.

Poprzedni artykułNowa lokalizacja Torowych Mistrzostw Świata 2021!
Następny artykułGrand Prix Niemiec 2021: Liczna reprezentacja Polski na starcie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.