Zakończyło się Grand Prix Niemiec rozgrywane na welodromie w Chociebużu. Drugiego dnia rywalizacji Patryk Rajkowski (Reprezentacja Polski) triumfował w jeździe na czas.

Zmagania w keirinie mężczyzn, podobnie jak wczoraj w sprincie, zdominowali Niemcy. Tym razem triumfował Stefan Boetticher (Chemnitzer PSV), który w finale A pokonał mistrza Europy w tej konkurencji, Maximiliana Levy’ego (Team TheedProjekt Cycling), i jego kolegę z ekipy – Joachima Eilersa. Tuż za podium uplasował się Krzysztof Maksel z Reprezentacji Polski. Na ósmej pozycji rywalizację ukończył Mateusz Rudyk.

Kolarze rywalizowali też w jeździe na czas na dystansie 1000 metrów. Najszybszy był Patryk Rajkowski (Reprezentacja Polski), który uzyskał czas 1.03,226. Dalsze pozycje zajęli Robin Wagner (Dukla Brno; 1.04,887) i Krzysztof Maksel (1.05,219). Na szóstym miejscu uplasował się Mateusz Rudyk (1.06,549).

W keirinie kobiet zwyciężyła aktualna mistrzyni świata – Emma Hinze (Track Team Brandenburg). Podium uzupełniły Alessa-Catriona Pröpster (Bahn-Team RLP) i Simona Krupeckaite (Reprezentacja Litwy). W jeździe na czas (500 m) najszybsza była Olena Starikova (Reprezentacja Ukrainy; 34,872). Drugie miejsce ponownie zajęła Alessa-Catriona Pröpster (35,530), a trzecia była rodaczka zwyciężczyni – Oleksandra Lohviniuk (36,464). Polki nie startowały.

Sprint juniorów padł łupem Willy’ego Weinricha (Sprintteam Thüringen), który w finale pokonał Marcina Marciniaka (Reprezentacja Polski). Na najniższym stopniu podium stanął Max-David Briese (PSV Rostock). W czołówce, na piątej pozycji, rywalizację zakończył też Tomasz Grzesiak z Reprezentacji Polski.

W zmaganiach juniorek triumfowała Clara Schneider z RSV Finsterwalde. Dalsze miejsca zajęły kolarki Sprintteam Thüringen – Lara-Sophie Jäger i Stella Müller. Najwyżej sklasyfikowanymi Polkami były Joanna Błaszczak, Natalia Wężyk (Reprezentacja Polski) i Natalia Głowacka (ALKS STAL Grudziądz). Ukończyły one rywalizację odpowiednio na szóstym, siódmym i ósmym miejscu.