Zmagań na welodromie w Prościejowie ciąg dalszy – wczoraj zawodniczki i zawodnicy elity rywalizowali w omnium. Wśród kobiet triumfowała Karolina Karasiewicz, plasując się przed Nikol Płosaj i Oliwią Majewską, a zmagania mężczyzn na drugiej pozycji ukończył Kacper Majewski.

Polki zdominowały rywalizację kobiet w omnium, które wchodziło w skład dwudniowego Grand Prix Prostejov – Memorial Otmara Malecka. Zarówno w scratchu, wyścigu tempowym, jak i wyścigu eliminacyjnym, zwyciężyła Karolina Karasiewicz. Polka utrzymała prowadzenie i sięgnęła po triumf w klasyfikacji generalnej, w której zgromadziła 153 punkty. Na drugiej pozycji uplasowała się Nikol Płosaj (132), a trzecie miejsce zajęła Oliwia Majewska (118). Polki były lepsze od między innymi takich zawodniczek, jak: Verena Eberhardt (Austria), Alzbeta Bacikova (Słowacja) czy Petra Sevcikova (Czechy).

Mężczyźni również rywalizowali wczoraj w omnium. Zwyciężył w nim Duńczyk Rasmus Pedersen (143), który był najszybszy w scratchu i znakomicie poradził sobie w wyścigu punktowym. Drugie miejsce zajął natomiast Kacper Majewski (135), który prezentował się bardzo dobrze we wszystkich konkurencjach omnium. Podium uzupełnił Artyom Zakharov (Kazachstan; 100). W czołowej dziesiątce uplasowali się też Damian Sławek (4.), Szymon Krawczyk (7.) oraz Filip Prokopyszyn (9.).

Dziś ostatni dzień zmagań na welodromie w Prościejowie.

Wyniki omnium kobiet:

Wyniki mężczyzn:

Poprzedni artykułMŚ juniorów i juniorek w Tel Awiwie: Dominik Ratajczak ze srebrem w omnium!
Następny artykułMŚ juniorów i juniorek w Tel Awiwie: Polki piąte w madisonie, Marek Kapela 6. w wyścigu eliminacyjnym