fot. HRE Mazowsze Serce Polski

W w Izraelu rozegrano torowe zawody Grand Prix Tel Aviv. Zawodnicy rywalizowali w scratchu oraz omnium – po zwycięstwa w obu tych konkurencjach sięgnął reprezentant Polski, Daniel Staniszewski.

Kolarki i kolarze brali wczoraj udział w Grand Prix Tel Aviv, w ramach którego rozegrano scratch oraz omnium. W pierwszej z tych konkurencji triumfował Daniel Staniszewski, pokonując Alona Yogeva (IGP-Israel Go Pro) oraz Jakuba Soszkę. Na kolejnych pozycjach również uplasowali się reprezentanci Polski – Adam Woźniak i Kacper Majewski, natomiast Konrad Waliniak zajął ósme miejsce.

Polscy zawodnicy wzięli też udział w omnium – w każdej z konkurencji Polacy zajmowali wysokie pozycje, a w wyścigu tempowym najlepszy był Kacper Majewski. W ostatecznym rozrachunku najwięcej punktów uzbierał Daniel Staniszewski, notując na swoim koncie 133 oczka. O dwa mniej na przestrzeni czterech konkurencji zdobył Kacper Majewski, co dało mu drugą pozycję. Podium uzupełnił Rotem Tene z IGP-Israel Go Pro.

Pozostali reprezentanci Polski: Jakub Soszka (107), Adam Woźniak (107) i Konrad Waliniak (93) uplasowali się na odpowiednio piątej, szóstej i dziesiątej lokacie.

Wyniki

Niedawno w torowych zawodach Athens Track Grand Prix z dobrej strony pokazał się też Filip Prokopyszyn. Polak stanął na podium w wyścigu eliminacyjnym oraz w scratchu, w których zajął drugą i trzecią pozycję. Triumfowali Anders Fynbo (Spellman Dublin Port Track Team) i Martin Chren (Dukla Banska Bystrica).

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Glasgow 2022: Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik czwarte w madisonie
Następny artykułPuchar Narodów w Milton 2022: Reprezentacja Polski na starcie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.