Fot. UCI

W czwartek 12 maja rozpocznie się druga runda tegorocznego cyklu Pucharu Narodów. Seria torowych imprez tym razem zawita do kanadyjskiego Milton, w którym zobaczymy 9 kolarzy i kolarek w biało-czerwonych strojach.

Przed nami druga, środkowa odsłona cyklu Pucharu Narodów, który od ubiegłego sezonu zastępuje Puchar Świata. Po kwietniowych zmaganiach w Glasgow, kolarze i kolarki przeniosły się do Milton w Kanadzie, gdzie przez kilka najbliższych dni będą rywalizować w takich konkurencjach, jak: drużynowy i indywidualny sprint oraz wyścig na dochodzenie, jazda na czas, scratch, wyścig eliminacyjny, keirin, omnium i madison.

W porównaniu do pierwszej rundy Pucharu Narodów, lista startowa zmagań w Milton prezentuje się nieco gorzej, ale mimo tego wiele bardzo dobrych kolarzy i kolarek zdecydowało się wybrać za Ocean, by wziąć udział w tej imprezie. Na liście zgłoszeń wyróżniają się między innymi takie nazwiska, jak: Yoeri Havik, Jan-Willem van Schip (BEAT Cycling), Tuur Dens (Belgia), Kelsey Mitchell (Kanada), Kevin Quintero (Kolumbia), Ethan Hayter (Wielka Brytania), Stefan Boetticher, Lea Sophie Friedrich, Emma Hinze (Niemcy), Elisa Balsamo, Chiara Consonni, Letizia Paternoster (Włochy), Yumi Kajihara (Japonia), Jeffrey Hoogland (Holandia), Jack Carlin (Team Inspired), Gavin Hoover czy Jennifer Valente (USA).

Według listy zgłoszeń, w zmaganiach zobaczymy też reprezentantów i reprezentantki Polski: Wojciecha Pszczolarskiego, Daniela Rochnę, Mateusza Rudyka, Rafała Sarneckiego, Daniela Staniszewskiego, Marlenę Karwacką, Urszulę Łoś, Paulinę Petri oraz Nikolę Sibiak.

Lista zgłoszeń

Poprzedni artykułGrand Prix Tel Aviv 2022: Daniel Staniszewski wygrywa omnium i scratch
Następny artykułPuchar Narodów w Milton 2022: Mateusz Rudyk czwarty w sprincie, Daniel Staniszewski szósty w omnium
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.