fot. Facebook / Karolina Karasiewicz

Na welodromie w czeskim Prościejowie rozegrano dziś zmagania wchodzące w skład GP TUFO. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci i reprezentantki Polski – po triumfy sięgały: Karolina Karasiewicz, Nikol Płosaj i Nikola Wielowska, a wśród mężczyzn Adam Woźniak.

W pierwszej części rywalizacji, elita mężczyzn i kobiet walczyła w wyścigach punktowych. W zmaganiach pań znakomicie poradziły sobie Polki – pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Karasiewicz, a na drugiej pozycji uplasowała się Oliwia Majewska. Podium uzupełniła Czeszka Petra Sevcikova (Dukla Praha). Wysoko wyścig ukończyły też Nikol Płosaj (5.), Nikola Wielowska (6.), Olga Wankiewicz (8.) i Tamara Szalińska (9.). Wśród mężczyzn triumfował natomiast Daniel Crista (Rumunia), przed Calvinem Dikiem (RSV Wemer Otto Berlin) i Szymonem Krawczykiem. W pierwszej dziesiątce uplasowało się również trzech innych reprezentantów Polski – Damian Sławek, Filip Prokopyszyn i Kacper Majewski – którzy zajęli kolejno: piąte, szóste i siódme miejsce.

Elita mężczyzn i kobiet rywalizowała również w scratchu. W zmaganiach panów najlepszy był Adam Woźniak, który pokonał Alishera Zhumakana i Artyoma Zakharova (obaj Kazachstan). W czołówce uplasowali się też Kacper Majewski (5.), Filip Prokopyszyn (7.) i Damian Sławek (10.). Rywalizacja kobiet została przerwana z powodu sporej kraksy, w której ucierpiały między innymi Nikola Wielowska i Alzbeta Bacikova (Słowacja). Po wznowieniu wyścigu to właśnie te dwie zawodniczki okazały się najlepsze, w tej kolejności przecinając linię mety. Podium uzupełniła Verena Eberhardt (Austria), a wysoko finiszowały też Nikol Płosaj (5.), Oliwia Majewska (7.) i Karolina Karasiewicz (10.).

Rywalizację na torze w Prościejowie zwieńczyły madisony. Po zwycięstwo w wyścigu kobiet sięgnęła polska para Karolina Karasiewicz / Nikol Płosaj, pokonując Leilę Gschwertner i Verenę Eberhardt (Austria) oraz Petrę Sevcikovą i Hanę Hermanovską (Czechy). Na czwartej pozycji uplasował się duet Tamara Szalińska / Oliwia Majewska. W zmaganiach mężczyzn triumfowali natomiast Niklas Larsen i Rasmus Pedersen (Dania), a podium uzupełniły pary: Facundo Gabriel Lezica / Ivan Gabriel Ruiz () oraz Adam Krenek / Stepan Siroky. Najlepszy polski duet – Wojciech Pszczolarski / Szymon Krawczyk – uplasował się na piątej pozycji, a miejsce niżej rywalizację ukończyli Filip Prokopyszyn i Damian Sławek. Ósmą lokatę zajęli natomiast Radosław Lewandowski i Adam Woźniak.

To nie koniec rywalizacji w Czechach – w piątek i sobotę zawodnicy i zawodniczki powalczą w Grand Prix Prostejov, będącym zarazem Memoriałem Otmara Malecka.

Wyniki

Poprzedni artykułMŚ juniorów i juniorek w Tel Awiwie: Maja Tracka druga w omnium!
Następny artykułMŚ juniorów i juniorek w Tel Awiwie: Dominik Ratajczak ze srebrem w omnium!
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.