Maja Tracka zdobyła kolejny medal mistrzostw świata juniorów i juniorek – Polka zajęła drugie miejsce w omnium. Dwa dni temu zwyciężyła w scratchu. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Marek Kapela, który uplasował się na piątej pozycji w indywidualnym wyścigu na dochodzenie.

Przez cały dzień rozgrywano dziś konkurencje wchodzące w skład omnium, w którym rywalizowały juniorki. Otwierający zmagania scratch padł łupem Mai Trackiej, która przed dwoma dniami zdobyła złoty medal w tej konkurencji. Polka na finiszu była lepsza od Aurore Pernollett (Francja) i Grace Lister (Wielka Brytania). W wyścigu tempowym zwyciężyła Brytyjka, natomiast Francuzka – dzięki zajęciu drugiej pozycji – awansowała na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Maja Tracka uplasowała się na czwartej pozycji, dzięki czemu na półmetku zajmowała trzecią lokatę.

Aurore Pernollett, po dwóch drugich miejscach, zwyciężyła w wyścigu eliminacyjnym, w którym Maja Tracka zajęła 10. pozycję. Przed wyścigiem punktowym Polka zajmowała trzecie miejsce, ze stratą 24 punktów do Francuzki, która, rzecz jasna, pozostała liderką zmagań. Reprezentantka Polski z bardzo dobrej strony pokazała się w wyścigu punktowym – dzięki aktywnej jeździe wskoczyła na drugie miejsce, gromadząc łącznie 106 punktów. Zwyciężyła Aurore Pernollett (119), a trzecią pozycję zajęła Grace Lister (104).

W sesji wieczornej na welodromie w Tel Awiwie rozegrano również wyścig punktowy juniorów, w którym triumfował Bruno Kessler (Niemcy; 72), który jako jedyny nadrobił trzy okrążenia nad resztą stawki. Na podium stanęli też Dario Belletta (Włochy; 70) i Valentyn Kabashnyi (Ukraina; 49). Polacy nie startowali.

Juniorzy rywalizowali też w indywidualnym wyścigu na dochodzenie, w którym najlepszy okazał się Carson Mattern (Kanada; 3:10,889), pokonując w finale Theodora Storma z Dani (3:11,040). Podium uzupełnił Ben Jochum (Niemcy), który w biegu o brąz dogonił Lukę Giaimiego (Włochy). Jedyny reprezentant Polski – Marek Kapela – zajął piąte miejsce, uzyskując w kwalifikacjach czas 3:15,137.

W czwartek odbyły się finałowe biegi sprintu juniorek – do rywalizacji o złoto awansowały Clara Schneider (Niemcy) i Kim Chaeyeon (Korea Południowa), a o brąz walczyły Julie Nicolaes (Belgia) i Na Junseo (Korea Południowa). W obu pojedynkach Koreanki uległy zawodniczkom z Europy. Jedyna reprezentantka Polski – Natalia Głowacka – zakończyła zmagania na 1/8 finału.

Dziś rozegrano też kwalifikacje i pierwsze rundy sprintu juniorów, w którym wystartowali dwaj Biało-Czerwoni – Mateusz Przymusiński i Gracjan Dąbrowski. Pierwszy z nich uległ w 1/16 Kirillowi Kurdidiemu z Kazachstanu, natomiast Gracjan Dąbrowski, po pokonaniu Finna Kollera (USA), awansował do kolejnej rundy, w której szybszy od niego był Mattia Predomo (Włochy).
Pełne wyniki wszystkich konkurencji, listy startowe i szczegółowy harmonogram

Transmisja z mistrzostw świata juniorów i juniorek

Poprzedni artykułMŚ juniorów i juniorek w Tel Awiwie: Dominik Ratajczak mistrzem świata w scratchu!
Następny artykułGrand Prix TUFO 2022: Bardzo dobre występy Polek i Polaków